Galaxy S7 su altında kullanılır mı?

Samsung Galaxy S7 su altında kullanıma uygun mu? Bu soruya cevap arayan bir YouTube kanalı sonuçları izleyiciler ile paylaşıyor

22 Mart 2016, Salı 22:34
A A
Galaxy S7 su altında kullanılır mı?

Su geçirmeyen telefon konsepti yeni bir şey sayılmaz. Uzun zamandır çok fazla akıllı telefonda bu sertifika türlerini gördük. Kimi cihazlarda sadece sıvı sıçramasına karşı dayanıklı olarak üretilirken, kimileri ise direkt olarak su geçirmez iddiasıyla satılıyor. Peki ya su altında kullanıma uygun mu?

Aşağıdaki video bu sorulara en uygun cevabı üç aşamalı test ile veriyor. İlk test oldukça basit ve ıslak parmaklar ile yapılıyor. Örneğin ellerinizi yeni yıkadınız ve telefon çaldı. Bu senaryoda yani ıslak parmaklar ile telefonu kullanabiliyorsunuz.

İkinci senaryo ise yağmuru canlandırıyor. Telefonun ekranına su damlaları çarparken cihazı kullanmanın zor olduğu görülüyor. Telefon, su damlalarını dokunuş olarak algılıyor ve siz istemeden ekrana biri dokunuyormuş gibi tepki alıyorsunuz.

Son senaryo ise cihaz tamamen suyun altındayken uygulanıyor. Tamamen suyun altında olan Galaxy S7’yi kullanmak neredeyse imkansız. Telefon neredeyse hiçbir dokunuşa tepki vermiyor. Yapılan bu testleri ve sonuçları aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Galaxy S7 su altında kullanılır mı?

 

iPhone SE Türkiye fiyatı belli oldu!

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Canlı bombayı nasıl tanırsınız?