Galaxy S7'de Snapdragon 820 işlemci olacak!

Geçtiğimiz haftalarda Samsung’un 2016 yılında çıkaracağı modeli Galaxy S7 için işlemci arayışına girdiğinden bahsetmiştik

02 Eylül 2015, Çarşamba 09:45
A A
Galaxy S7'de Snapdragon 820 işlemci olacak!

Samsung, düşen pazar payı ve kötüye giden mali durumu sebebiyle yeni pazarlama teknikleri ile karşımıza çıkmaya başladı. Firma şimdiden 2016 yılında piyasaya çıkaracağı yeni modeli Galaxy S7 için çalışmalara başladı. Galaxy S5 ve Galaxy S6 modellerinde umduğunu bulamayan Güney Kore’li teknoloji devi, yeni modeli için işlemcide karar kılmış görünüyor.

Samsung zaten kendi geliştirdiği Exynos işlemcileri ile tanınıyor ancak bu işlemcilerin AR-GE maliyeti sebebiyle bu sefer geri adım atmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz haftalarda yeni modeli için Qualcomm’dan prototip Snapdragon 820 işlemciler talep eden firma, Snapdragon 820’nin en son versiyonu olan 3X’i tedarik ederken yakalandı. Yani testler detaylandı ve Snapdragon 820 her yönüyle test ediliyor.

Qualcomm Snapdragon 820, 14 nm FinFET üretim teknolojisine sahip ve beraberinde Adreno 530 GPU ile geliyor. Samsung’un en iyi işlemcisinden %10 daha iyi performans sergilerken pil tüketimi konusunda daha verimli davranıyor. Ayrıca ısınma gibi bir sorunun olmadığı söyleniyor. Çekirdek başına 3.0 Ghz hıza ulaşabilen Snapdragon 820, Galaxy S7’nin işlemcisi olacak.

 

Qualcomm virüslere savaş açtı: Smart Protect

Sıradaki haber yükleniyor...