Game of Thrones'un 7. sezon spoiler'larını önlemenin 10 yolu

Fenomen dizi Game of Thrones  dün gece yayınlanan ilk bölümü ile yaklaşık 1.5 yıl sonra ekranlara döndü. Peki özellikle sosyal medyada sıkça karşılaşılan Game of Thrones spoiler'larından nasıl uzak durulur? İşte Game of Thrones spoiler'larını önlemenin 10 yolu

17 Temmuz 2017, Pazartesi 13:14
A A
TWITTER'IN SESSİZ ÖZELLİĞİNİ KULLANIN

TWITTER'IN SESSİZ ÖZELLİĞİNİ KULLANIN

En güvenli yöntem yeni bölümü izleyene kadar sosyal medyadan uzak durmak olsa da, eğer bu size çok zor geliyorsa, Twitter’da bazı anahtar kelimeleri ve hashtagleri bloklamanız mümkün. Tek yapmanız gereken Twitter’a girip, ‘Ayarlar’dan ‘Gizlilik’i seçmek. Burda çıkan menüden ‘Sessiz Kelimeler’ seçeneğini tıklayın.

Mavi ‘Ekle' düğmesi ile sessizleştirmek istediğiniz kelimeyi listenize ekleyin ve ne kadar uzun süre sessiz kalmasını istediğinizi seçin. 

FACEBOOK DURUM GÜNCELLEMELERİNİ FİLTRELEYİN

FACEBOOK DURUM GÜNCELLEMELERİNİ FİLTRELEYİN

Chrome ve Firefox’un Social Fixer eklentisi, Facebook’daki durum güncellemelerini içeriklerine göre filtrelemenizi sağlar. Film ve dizi spoiler'larını, aşırı siyasi paylaşımları veya istediğiniz herhangi başka tür paylaşımları bu uygulamayı kullanarak Facebook anasayfanızdan engelleyebilirsiniz. 

CHROME'UN VİDEO ENGELLEYECİSİNİ DENEYİN

CHROME'UN VİDEO ENGELLEYECİSİNİ DENEYİN

Twitter ve Facebook’u aradan çıkardıktan sonra bile, YouTube ve Vimeo’de oynat tuşuna bastığınız an heyecanla izlemeyi beklediğiniz bir sahnenin klipi ile karşılaşabilirsiniz. 

‘Video Blocker’ ile istemediğiniz kanalların videolarını anahtar kelimelerle filtreleyebilir ve engelleyebilirsiniz. Bu eklenti sayesinde artık görsel spoilerlardan da kurtulabileceksiniz. 

YouTube'DEKİ YORUMLARI ENGELLEYİN

YouTube'DEKİ YORUMLARI ENGELLEYİN

YouTube adeta spoiler'larla dolu bir sosyal medya ağı. Eğer bir videonun spoiler içeren yorumu çok fazla beğeni aldığı için en üstte çıkıyorsa, o yorumu görmemeniz mümkün değil. 

YouTube yorumlarını bloklayarak hem akıl sağlığınızı koruyabilir, hemde spoilerlardan kurtulabilirsiniz. Chrome’un ‘No YouTube Comments’ adlı eklentisi ve Firefox’un ‘YouTube Comment Snob’ adlı eklentisi yorumları engelleyerek yanlışlıkla spoiler görmenizi sağlar. 

SPOİLER'LARI TUMBLR’INIZDAN UZAK TUTUN

SPOİLER'LARI TUMBLR’INIZDAN UZAK TUTUN

Eğer Tumblr’da çok zaman harcıyorsanız, ‘Tumblr Savior’ eklentisi tam size göre. Bu eklenti sayesinde seçtiğiniz anahtar kelimeleri kara listeye alarak, anasayfanızda bu kelimeleri içeren paylaşımları görmemenizi sağlar.

SOSYAL MEDYA KULLANIMINIZI AZALTACAK BİR UYGULAMA YÜKLEYİN

SOSYAL MEDYA KULLANIMINIZI AZALTACAK BİR UYGULAMA YÜKLEYİN

Bazı insanlar için kendi iradeleriyle sosyal medyadan uzak durmak neredeyse imkansız olabilir. Chrome’un ‘Self Control’ adlı eklentisi tamda bu kişilere göre. 

‘Self Control,’ çevrimiçi olduğunuzda çok zaman harcadığınız bazı siteleri engelleyerek sizin daha kolay odaklanmanızı sağlar. Game of Thrones durumunda ise, bu eklentiyi kullanarak Twitter, Facebook, Reddit, Instagram, ve Tumblr gibi spoiler içeren siteleri engelleyebilirsiniz. 

‘SPOİLER SHİELD’ YÜKLEYİN

‘SPOİLER SHİELD’ YÜKLEYİN

Özelleştirilebilen ve kullanımı kolay olan bu Chrome eklentisi, aynı zamanda telefon uygulaması olarak da mevcut ve yalnızca Game of Throns hayranları için değil.

Spoiler Shield’ istemediğiniz hemen hemen her şey için kullanılabilirsiniz; bir film, en sevdiğiniz dizi, hatta şöhret dedikodusu için bile. Diğer spoiler korumalarının hepsine sahip olduktan sonra bile bu uygulamayı kendinizi garantiye almak için yükleyebilirsiniz. 

'GAME OF SPOİLS' YÜKLEYİN

'GAME OF SPOİLS' YÜKLEYİN

‘Game of Spoils’, Game of Thrones ile takıntılı olan herkes için mükemmel bir Chrome eklentisi. Bu eklenti arasında Facebook, Twitter, Reddit, ve 'Google Haberler’lerin de bulunduğu her türlü internet sitesindeki Game of Thrones spoilerını engelliyor. 

Sadece bir kaç başlık bloklamak istiyorsanız da, her şeyi tamamen engellemek istiyorsanız da, bu eklenti ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. 

BİR DİZİNİN EN SON BÖLÜMÜNÜ İZLEMEDEN, O DİZİ İLE İLGİLİ MAKALELER OKUMAYIN

BİR DİZİNİN EN SON BÖLÜMÜNÜ İZLEMEDEN, O DİZİ İLE İLGİLİ MAKALELER OKUMAYIN

Bunun bir sağduyu olacağını düşünebilirsiniz, ama emin olun ki bu tarz durumlar sık sık yaşanmakta. Devam etmekte olan herhangi bir dizi ile ilgili okuyacağınız bir makale, spoiler içerebilir ve tabikide makale tehlikesiz olsa bile altındaki yorumların spoiler içermemesi çok düşük bir olasılık. Bu tarz makaleler okurken "Spoiler içerir!" gibi uyarılara dikkat etmeyi unutmayın. 

İLK FIRSATTA HER ŞEYİ İZLEYİN

İLK FIRSATTA HER ŞEYİ İZLEYİN

Her popüler dizinin yeni bölümünü çıktığı anda izlerseniz, spoiler'lardan korkmanıza gerek kalmaz. Böylece insanların korktuğu spoiler'ları veren kişi siz olursunuz. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.