Game of Thrones’un 8. yeni sezon yayın tarihi için ilk resmi açıklama

Game of Thrones dizisinin 8. yeni sezeon finali için HBO Başkanı Casey Bloys yayın tarihi açıklaması yaptı

27 Temmuz 2018, Cuma 10:14
A A

Game of Thrones dizisinin hayranları, sekizinci sezonun başlayacağı tarihi merakla bekliyor.

Final sezonu olarak ekrana gelecek olan sekizinci sezonun yayın tarihiyle ilgili ilk resmi açıklama geldi.

HBO Başkanı Casey Bloys, 2019 olarak tahmin edilen yayın tarihini doğrulayarak 2019’un ilk yarısına işaret etti. 

Televizyo Eleştirmenleri Birliği’nin basın turunda konuşan Bloys, kesin bir tarih vermedi.

Deanerys Targanyen’i (Khaalesi) canlandıran Emilia Clarke bir röportajında, "Dizinin final sezonu için 2019’a kadar neden beklememize kesinlikle değecek. Bu hem dizi ekibi hem de izleyiciler için zor süreç. Fakat son sezonun senaryosunu okudum. Öyle büyülendim ki bir an önce evden çıkmak istedim. Üç saat sonra geri döndüğümde hala okudukları sindirememiş ve onların etkisinden çıkamamıştım" demişti.

Altı bölümden oluşacak olan sekizinci sezonda ‘çok acıklı ve beklenmedik’ ölümler yaşanması bekleniyor.

HBO’nun dizilerden sorumlu Başkan yardımcısı Francesca Orsi, Kudüs’te düzenlenen INTV konferansında katılımcılara, oyuncuların canlandırıdığı karakterlerin akıbetlerini okuduklarında masaya iyice sokularak ağladıklarını belirterek şunları söylemişti:

“Daha önce hiçbir oyuncu dizinin senaryosunu görmemişti. Okuduklarında ise her biri kendi ölümü yüzünden moral olarak çöktü. Final senaryosunda son birkaç kelime hepsini gözyaşlarına boğdu. En sonunda dizinin finali 15 dakika boyunca alkışlandı.”


Dizinin yardımcı yönetmeni Jonathan Quinlan de bugüne kadarki en büyük savaş sahnesini çektiklerini duyurarak, Instagram üzerinden paylaştığı fotoğrafta bu destansı savaş sahnesi için Kuzey İrlanda’da 55 gece üst üste çekim yaptıklarını ve 11 hafta boyunca 3 farklı mekanda yapılan çekimlerin ardından televizyon tarihinde daha önce görülmememiş bir savaş sahnesi çektiklerini ifade etmişti.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.