Gana Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan'ın "BM'de reform çağrısına" destek

Gana Cumhurbaşkanı Nana Addo Dankwa Akufo-Addo, Birleşmiş Milletlerin (BM) yapısına ilişkin, "BM'nin, dünyanın ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlaması için reform yapması gerekiyor. Şu anda farklı bir dünyada yaşıyoruz ve bu organizasyonun günümüzün ihtiyaçlarına uyum sağlaması için değişmesi gerektiğini kabul etmeliyiz." dedi

26 Eylül 2018, Çarşamba 22:36
A A
Gana Cumhurbaşkanı'ndan Erdoğan'ın 'BM'de reform çağrısına' destek

Akufo-Addo, ABD'nin New York kentinde devam eden BM 73. Genel Kurulu görüşmeleri kapsamında yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM'nin yapısı ve işleyişinde reforma gidilmesi çağrısına destek verdi.

BM'nin tüm ulusların istekleri ve yaşadığı zorluklara hitap etmek için en iyi araç olduğunu dile getiren Akuffo-Addo, Gana'nın BM'ye olan güvenini her zaman sergilediğini ve organizasyonun gelişmesi kapsamında her zaman katkıda bulunmaya çalıştığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Akufo-Addo, BM'nin yapısına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"BM'nin, dünyanın ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlaması için reform yapması gerekiyor. Şu anda farklı bir dünyada yaşıyoruz ve bu organizasyonun günümüzün ihtiyaçlarına uyum sağlaması için değişmesi gerektiğini kabul etmeliyiz."

AA


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.