Garibanın ölümü

İstanbul Alibeyköy'de çöp kamyonu yokuş aşağı kayarak 4 çocuklu Anılır Ailesi'nin gecekondusuna girdi. Caddeye bakan odada uyuyananne baba öldü

16 Ekim 2009, Cuma 05:00
A A

KAMYON YOKUŞTA ARIZALANDI

Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne çalışan taşeron temizlik firmasına ait çöp kamyonu, dün sabah 08.30’da Alibeyköy Akşemsettin Bulvarı üzerinde arızalandı. Şoför Kadir Toppa’nın çağırdığı tamirci arızayı bulmaya çalışırken kamyon geri geri kaydı ve yokuşta hızlanarak 60 metre ilerideki gecekonduya girdi. Caddeye bakan odada uyuyan Cuma Anılır (42) ve Zübeyde Anılır (36) yıkılan duvarın altında kaldı. Arka odada uyuyan çocukları Sezen (18), Seval (15), Mustafa (13) ve Muhammet (9) yara almadan kurtuldu.

DRAM ÜZERİNE DRAM

Baba Cuma Anılır’ın daha önce çalıştığı işyeri kriz nedeniyle batmıştı. 9 aydır işsiz olan Cuma Anılır, belediyeye yiyecek yardımı için başvurmuştu. Aile, belediyeden gelen birkaç kap yemekle doyuyordu. Kurtulan çocuklardan Sezen, 7 ay önce trafik kazası geçirmiş ve sakat kalmıştı. Evde tek soba vardı ve o soba da arka odadaydı. Aslında o oda, anne-babanın yatak odasıydı. Ama anne üşümesinler diye önceki gece sobalı odayı çocuklarına vermişti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.