Gaz kapsülü liselinin kafatasını kırdı

Gaz kapsülü liselinin kafatasını kırdı

Tarlabaşı'nın ara sokaklarından 1 Mayıs gösterilerine katılmak için Taksim'e çıkmaya çalışan lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp, polisin müdahalesinden kaçarken bir eve sığındı. Polis, eve baskın yapıp gaz bombası attı. Gaz kapsülü Dilan'ın kafasına geldi ve kafatası kırıldı

01 Mayıs 2013, Çarşamba 15:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tarlabaşı’nın ara sokaklarından 1 Mayıs gösterilerine katılmak için Taksim’e çıkmaya çalışan lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp, polisin müdahalesinden kaçarken bir eve sığındı. Polis, eve baskın yapıp gaz bombası attı. Gaz kapsülü, Dilan’ın kafasına geldi. Kafatası kırılan Alp, Taksim İlkyardım Hastanesi’nde ameliyata alındı. Yanındaki arkadaşı Erol Pamuk ise polisin kafasına dipçikle vurması sonucu yaralandı, kafasına dikiş atıldı.

EVE BASKIN YAPTI, GAZ BOMBASI ATTI

Lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp, üniversitesi öğrencisi Esin Kavruk ve işçi olarak çalışan arkadaşları Erol Pamuk ile yengesi Tarlabaşı’ndan Taksim’e çıkmaya çalışıyordu. Kavruk’un anlatımına göre olay şöyle gelişti:

“Bilgi Üniversitesi yakınlarında polis müdahalesinden kaçtık. Bir apartmana saklandık. Apartmanın etrafını çevik kuvvet sardı. Bir ailenin evine sığındık. Polis eve baskın yaptı ve evin içine gaz bombası attı. Dilan’ın kulağı ve gözü arasına gaz kapsülü isabet etti. Kafatası kemiği kırıldı, hayati tehlikesi var. Bir ay sonra LYS’ye girecekti.”

startFlvPlayer_Posta("divFlvPlayer9632","9632","201305","9632-1.jpg");

 

AMELİYATA ALINDI

Erol Pamuk ise müdahale sırasında polisin gaz bombasını attığı silahın dipçiğiyle yaralandığını belirterek polislerin arkadaşlarını yerlerde sürüklediğini anlattı: “Yengem ve Esin’e polisler işkence yapıyordu. Saçlarından çekip yerde sürüklüyorlardı. Tekme atıyorlardı. Ben de üzerlerine yattım. Silahın dipçiğiyle kafama vurdular. Taksim İlkyardım'da dikiş attılar."

İstanbul Tabip Odası'ndan Feryal Kaya, Alp’in durumu ile ilgili doktorundan bilgi aldı. Polisin müdahalesi sonucu ağır yaralanan Alp’in kafa taban kemiği ve temporal bölgesinde kırığı olduğunu, Taksim İlkyardım Hastanesi’nde beyin cerrahisinde ameliyata alındığı bilgisini verdi.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TEKNOFEST 2021 nerede, nasıl gidilir? TEKNOFEST ücretli mi, herkes gidebilir mi? TEKNOFEST’e nasıl kayıt olunur?