Gazeteci Victoria Price, izleyicinin dikkati sayesinde kurtuldu

Amerikalı TV muhabiri Victoria Price, hiç tanımadığı birinden bir e-posta aldı, mesajı okuduktan kısa süre sonra hayatının değişeceğinden habersizdi.

25 Temmuz 2020, Cumartesi 14:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Televizyon kanalı NBC'de muhabir olarak görev yapan Victoria Price, kendisine gönderilen e-posta'yı okuduğunda hayatı değişti.


Dikkatli izleyici, haberleri sunduğu sırada Victoria'nın boynundaki şişliği fark etmişti. Bu şişliğin ciddi bir rahatsızlığın habercisi olabileceğini düşünen kadın izleyici, Price'a bir e-posta gönderdi.

Mesajı dikkate alan Price, doktora gittiğinde büyük bir şok yaşadı. Yapılan kontroller sonucunda kansere yakalandığını öğrendi. NBC'nin aktardığına göre tiroid kanseri olduğunu öğrenen Victoria, zaman kaybetmeden tedavi olmaya başladı.Dikkatli izleyicisinin kendisine attığı mesahı, sosyal medya hesabındna da yayınlayan kadın, ona minnettar olduğunu söyledi. Öte yandan Victoria, bu ender görülen kanser türü hakkında insanları daha fazla bilgilendirmek ve bilinçlendirmek için bu paylaşımı yaptığını belirtti.Uzmanların açıklamasına göre, ender görülen tiroid kanseri çoğunlukla 20'li ve 30'lu yaşlardaki kadınlarda görülüyor. Victoria'ya gönderilen mesajda şu cümleler yer alıyordu:

Merhaba, az önce sizi haberlerde izledim. Beni endişelendiren şey boynundaki yumru. Lütfen tiroidin kontrol ettir. Bana kendi boynumu hatırlatıyor. Benimki kanser çıkmıştı. Kendine iyi bak.


Pandemi süresince bir gazeteci olarak çok çalıştığını ve uzun saatler süren mesailer yaptığınu anlatan Victoria, yüzyılın en önemli sağlık haberlerini sunarken, kendi sağlığını hiç düşünmediğini söyledi.


Doktor Victoria'ya kanserinin yayılmakta olduğunu ama yeniden sağlığına kavuşabileceğini söyledi. Ameliyat olan Victoria'nın operasyonu başarılı geçti. Genç muhabir, doktorunun bunun geçirmesi gereken ilk ve tek ameliyat olacağını söylediğini aktardı.Victoria başına gelenler için şu ifadeleri kullandı:

Bu e-postayı hiç almamış olsaydım, asla doktorumu aramazdım. Kanser yayılmaya devam ederdi. Bu korkutucu ve dehşet verici bir düşünce.

Kendisine bu mesajı gönderen kişinin, hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen hassas ve düşünceli davrandığını anlatan muhabir, ona minnettar olduğunu söyledi. "Dünya çok zorlu bir yer haline geldi. Birbirimize iyi bakmamız gerekiyor" diyen Victoria'ya, hayranlarından destek mesajları yağdı.Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER En zenginler listesinde ilk 10'a giren Elon Musk'tan şaşırtan yorum