Gaziantep'te yanan fabrikanın sahibine halen ulaşılamadı

Gaziantep'te yanan fabrikanın sahibine halen ulaşılamadı

Gaziantep'te, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki iplik fabrikasının depo bölümünde başlayan ve itfaiyenin 12 saatlik çalışmasıyla kontrol altına alınan yangında kaybolan fabrika sahibi 63 yaşındaki Tuncay Kara'yı arama çalışmaları devam ediyor

16 Ağustos 2017, Çarşamba 13:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İtfaiyenin soğutma çalışmalarını sürdürdüğü olay yerinde, AFAD, UMKE ekipleri ve fabrika çalışanları da Tuncay Kara'yı bulmak için çalışma yapıyor.
 

45 SAATTİR ULAŞILAMIYOR


Geçen pazartesi günü saat 16:00 sıralarında Organize Sanayi Bölgesi'ndeki iplik fabrikasında başlayan yangın, itfaiyenin 12 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı. Tamamen söndürülen ve hasar meydana gelen yangın sonrası ulaşılamayan ve görgü tanıklarının, yangın sırasında fabrikaya girdiğini gördüklerini Tuncay Kara'nın bulunması için de arama çalışmaları başlatıldı. Kara'nın bulunması için AFAD UMKE, itfaiye, sağlık görevlileri ve işçilerden oluşan 100 kişilik ekip, fabrikada arama çalışması yürütüyor.  Tuncay Kara'ya henüz ulaşılamazken, hasar gören fabrikadaki molozlar da temizleniyor.


Tuncay Kara


100 KİŞİLİK EKİPLE ARANIYOR


Devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, arama çalışmalarının 2'nci gününde UMKE'yi de dahil edildiğini söyledi. Bugün akşama kadar 100 kişilik bir ekip ile Tuncay Kara'nın görüldüğünün iddia edilen yerlerde arama çalışmaların devam edeceğini söyleyen Cafer Yılmaz, şöyle dedi:

"Bugün arama çalışmalarının 2'nci günü bugün AFAD ve itfaiye ekiplerini yanına UMKE ekiplerini de dahil ettik. Fabrika işçileri ile birlikte toplamda 100 kişilik bir ekip ile arama faaliyetlerimiz devam ediyor. Çalışmalar kapsamında alanı 8 bölüme ayırdık ve yarısını bitirdik. Bugün de geri kalan kızmanı bitirmeyi hedefliyoruz. Arama çalışmalarında özellikle Tuncay Kara'nın görüldüğü iddia edilen alanlara yoğunlaştık. Bugün akşama doğru en son görüldüğü alanların taramasına bitirmiş olacağız."

Arama çalışmalarına rağmen Tuncay Kara'dan haber alınamazken, Tuncay Kara'nın yakınları da gelecek haber için fabrikadaki bekleyişini sürdürüyor.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kırıkkale'de fırtına etkili oldu! Çatılar uçtu, ağaçlar devrildi