Gaziantep'te 65 yaş üstü için yeni corona virüs kısıtlamaları

Gaziantep'te corona virüs vaka sayısında artış sürerken 65 yaş üstü vatandaşların düğünlere katılımı, semt pazarına gidiş ile toplu taşıma kullanım saatleri kısıtlandı.

13 Ağustos 2020, Perşembe 12:37 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vali Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, alınan yeni kararları duyurdu. Kovid-19'un en fazla büyükleri etkilediğini ifade eden Gül, "65 yaş üstü ulu çınarlarımızı hep birlikte koruyup dualarını almaya ihtiyacımız var. Gaziantep'te gelin ve damadın anne, baba, dede, anneanne ve babaannesi hariç 65 yaş üstü kişilerin düğüne gitmesi yasaklanmıştır" dedi.


Gül açıklamasında, "Toplu taşıma, bulaşma riskini artırdığından sabah 07.00-10.00 ile akşam 17.00 ve 20.00 saatlerinde toplu taşıma araçlarını kullanmaları, akşam 18.00'den sonra sebze-meyve pazarlarına gitmeleri yasaklanmıştır" ifadelerini kullandı.

AA muhabirinin İl Pandemi Kurulu verilerinden derlediği bilgiye göre, salgının ilk gününden itibaren ciddi çalışmaların hayata geçirildiği Gaziantep'te son 1,5 aydır vaka sayıları yukarı yönlü eğilim gösterdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise kentteki durumu, "En çok vaka görülen 5 ilimiz, İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır. 5 ilin yoğun bakım sayılarında da artış var" paylaşımıyla özetliyordu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu fotoğraflar vaka sayısı en çok olan iller listesindeki Konya'da çekildi