Gaziantep'te büyük patlama!

Gaziantep'te büyük patlama!

Gaziantep 2'nci Organize Sanayi Bölgesi'nde, doğalgaz borusunda patlama meydana geldi. Patlamanın meydana geldiği alanda 500 metrelik asfalt söküldü, 6 kişi yaralandı

12 Aralık 2013, Perşembe 12:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gaziantep 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nde, saat 12.00 sıralarında büyük gürültüyle doğalgaz hattında patlama meydana geldi. Patlama nedeniyle 500 metrelik asfalt söküldü, park halinde ve seyir halindeki 9 araçta hasar meydana gelirken, 6 kişi yaralandı.

 

 

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer13580","13580","201312","13580-.jpg","1", "0","Gaziantep'te büyük patlama!");

 

Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda sağlık, kurtarma ve itfaiye ekipleri ile Gazdaş görevlileri sevk edildi. Yaralılar özel araç ve ambulanslarla hastanelere götürülürken, ortalığın savaş alanına döndüğü bölgede polisler önlem aldı. Elektrikler kesildi ve Gazdaş yetkilileri bölgedeki doğalgaz hattını kesti. Patlamanın meydana geldiği alanda yollar kapatılırken, bölge tahliye edildi.

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıoğlu, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu ve emniyet yetkilileri ile yetkililer olay yerine geldi. Başkan Nakıpoğlu, patlamanın gaz kaçağından meydana geldiğini ve can kaybının olmadığını söyledi. Yetkililer olay yerindeki incelemenin ardından hasar çalışması başlattı.

VALİ ATA, OLAY YERİNDE İNCELEME YAPTI

2’nci Organize Sanayi Bölgesi’ndeki doğalgaz hattında meydana gelen patlamanın ardından Gaziantep Valisi Erdal Ata, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Bir süre olay yerinde inceleme yapan Ata, patlama nedeniyle sanayi kuruluşlarına elektrik verilemediğini söyledi.

Gaz sıkışmasından kaynaklandığı ifade edilen patlamada 6 kişinin yaralandığını anlatan Vali Ata, "Yaralıların 4’ü ayakta tedavi edildi, 2’si ise hastanede tutuldu. Önemli bir şeyleri yok ve hayati tehlikeleri olmadığı belirtildi. Ama gördüğünüz gibi bu bölgedeki patlama nedeniyle 1 ve 2’nci organize sanayi bölgemizde birçok sanayi kuruluşuna elektrik verilemiyor. Ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışıyor, bölgedeki kesintilerini ortadan kaldırmak için gayret sarfediyorlar.

Burada sevindirici olan taraf can kaybının olmaması. Trafiğin yoğun olduğu, servis araçlarının sürekli buradan geçiş yaptığı bir güzergah; böyle bir patlama Allah saklasın öyle bir saate denk gelseydi ciddi can kayıplarına sebep olabilirdi. Ben tüm sanayicilerimize geçmiş olsun diyorum" dedi.

Patlamada yaralanan ve hastanelere götürülen 4 yaralı ayakta tedavi edilirken, bir süre gözetim altında tutulan 2 yaralı da herhangi bir olumsuzlukları bulunmadığı saptanınca taburcu edildi.

DHA

 

 

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Normalleşme sonrası kritik uyarı: Yeniden kapanma süreci yaşanabilir