Gaziantep'te rokete ait olduğu değerlendirilen enkaz bulundu

Gaziantep'in Nurdağı ilçesindeki ormanlıkta, üzerinde yazılar olan roket parçasına ait olduğu değerlendirilen enkaz bulundu. Enkazla ilgili Gaziantep Valiliği, yazılı açıklama yaptı

16 Temmuz 2018, Pazartesi 20:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
GÖRENLER JANDARMAYA HABER VERDİ

GÖRENLER JANDARMAYA HABER VERDİ

Nurdağı'nın Hamidiye Mahallesi'ne 1 kilometre uzaklıktaki Çiçekli Burun mevkisindeki ormanlıkta, roket parçasına ait olduğu düşünülen enkazı görenler, jandarmaya haber verdi.

İNCELEME BAŞLATILDI

İNCELEME BAŞLATILDI

İhbarla bölgeye gelen jandarma ekipleri, ne zaman düştüğü bilinmeyen, üzerinde yazılar olan roket parçasına ait olduğu tahmin edilen enkazda inceleme başlattı.

ÇALIŞMA BAŞLATILDI

ÇALIŞMA BAŞLATILDI

Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, ihbar üzerine bölgeye giden ekiplerin çalışma başlattığını ve enkazla ilgili teknik ekiplerin incelemesi sonucu bilgi sahibi olabileceklerini söyledi.

Nurdağı ilçemiz Hamidiye Mahallesi'nde vatandaşlarımızın ihbarıyla Çiçekli Pınar Tepe civarındaki dağlık ve ormanlık arazide bazı metal parçalar bulunmuştur. 

İl Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme ekiplerimizce olay yerinde güvenlik önlemleri alınarak yapılan ilk tespitlere göre bulunan parçaların; bir uydu veya füzenin orta motor kısmına ait olduğu, yaklaşık 3-4 ay önce düştüğü ve çevresinde herhangi bir kimyasal, biyolojik veya nükleer etkiye rastlanılmadığı değerlendirilmiştir.

Söz konusu parçalar üzerinde ileri teknik incelemeler devam etmektedir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 8 soruda Kadir Şeker davası