Gaziler için tedaviye erişimleri kolaylaştırıldı

Sağlık Uygulama Tebliği'nde (STU) yapılan değişiklikle gazilerin ortez ve protez bedelleri herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kapsamına alındı
 

09 Eylül 2017, Cumartesi 23:37
A A
Gaziler için tedaviye erişimleri kolaylaştırıldı
 "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu sağlık  Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ"  Resmi gazete'de  yayımlandı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, SUT'ta değişiklik yapılmasına  dair tebliğ sayesinde SGK ile Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi  arasında sözleşme yapılabilmesine imkan tanındı.


MESAFE KURALI DA KALDIRILDI


Böylece merkez tarafından rapor edilip yine bu merkezce temin edilen  ortez ve protezlerin bedelleri herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın SGK  tarafından karşılanacak. Ayrıca, gazilerin tedavileri nedeniyle iller arası sevklerde Hastane basamak ve mesafe kuralı da kaldırıldı.


BAKAN AÇIKLAMA YAPTI


Açıklamada görüşlerine yer verilen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu, “Minnet borcumuzun asla ödenemeyeceği bilinciyle Vatan  müdafaasında gözünü kırpmadan canını ortaya koyan şehitlerimizin yakınları ve  gazilerimizin ihtiyaçlarına ilişkin elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize  acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Anadolu insanı okuma yazmayı Kayseri'de öğrenmiş