Önceki Fotolar

Gazipaşa'nın cennet koyları keşfedilmeyi bekliyor

Antalya'nın en doğusundaki ilçesi Gazipaşa, muz ve tropik meyve bahçelerinin hemen bitiminde başlayan bakir koylarıyla dikkati çekiyor.

Son Güncelleme:
A A

YALI TAŞI KAYALARI

YALI TAŞI KAYALARI

Yörede "yalı taşı" denilen ilginç kayalar akarsuların getirdiği doğal çimento maddesi ile taşın birleşip donmasıyla oluşmuş. Tabakalar halinde sert kayalar biçimindeki bu taşlar yakın zamana kadar kahve çekilen küçük el değirmenlerinden buğday öğütülen büyük değirmenlere kadar değirmentaşı yapımında kullanılmış.

Antalya ve özellikle Alanya'ya gelen milyonlarca turistin önemli bir kısmının Gazipaşa'yı da ziyaret rotalarına aldıklarını belirten turizmci Gökhan Recepoğlu, AA muhabirine, doğal güzelliklerin korunması için özel çaba harcadıklarını söyledi.

Recepoğlu, "Gazipaşa’mıza gelen turistleri en güzel şekilde ağırlıyoruz. Doğal güzelliklerimizin bozulmaması için elimizden gelen özeni gösteriyoruz. Gazipaşa’nın doğal havuzları, Yalan Dünya Mağarası, Selinus plajı gibi saymakla bitmeyen güzellikleri var. Bütün misafirlerimizi bu sessiz cennete bekliyoruz." diye konuştu.


Sakin bir yer. Bunun etkisi de galiba çok bilinmiyor olması. Doğa ile iç içe oluyorsunuz daha bakir yerler. Tanıtımı iyi yapılırsa daha fazla yatırım gelecektir."

Tavsiye üzerine Gazipaşa'ya ilk defa geldiğini belirten Halil Erkul, "Ankara’dan geliyoruz. Daha önce kayınbiraderim gelmiş bizlere tavsiye etti. Şu anda ilk karşılaştığımız koydayız. Güzel çok hoşumuza gitti. Çok güzel bir yer olduğunu söylediler. Bakalım gezip göreceğiz. Çok sakin bir yer kalabalığı yok. Tekrar gelmeyi düşünüyoruz."

'BURASI HARİKA'

'BURASI HARİKA'

Tatilci Murat Ersoy da şöyle konuştu: "Tatilimiz çok güzel geçiyor eniştemizle beraber hem maça geldik hem de bu güzel yere gelmişken tatil yapacağız. Bir arkadaşımız tavsiye etti burası harika. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bodrum’a 100 bin araç, 2 milyon tatilci geldi