GE Havacılık'tan Türkiye açıklaması

GE Havacılık Satış ve Pazarlama Dünya Başkanı Chahrour, 'Biz havacılık sektörünün geleceğini çok parlak görüyoruz. Bunun için de herkesin bu sektörden önemli ölçüde kazanç elde edebileceğini düşünüyoruz.' dedi

28 Nisan 2018, Cumartesi 19:31
A A
GE Havacılık'tan Türkiye açıklaması
Havacılık fuarı Eurasia Airshow dolayısıyla Antalya'da bulunan GE Havacılık Satış ve Pazarlama Dünya Başkanı Chaker Chahrour, yaptığı açıklamada, havacılık sektörünün geçmişine bakıldığında sektörün bazı yıllarda inişler bazı dönemlerde de çıkışlar yaşadığının görüldüğünü söyledi.


'SEKTÖRÜN GELECEĞİNİ ÇOK PARLAK GÖRÜYORUZ'


Fakat son 14 yıldır havacılık sektörünün hiçbir zaman inişe geçmediğini, her zaman yukarıya çıktığını kaydeden Chahrour, "Biz havacılık sektörünün geleceğini çok parlak görüyoruz. Bunun için de herkesin bu sektörden önemli ölçüde kazanç elde edebileceğini düşünüyoruz. Çünkü havacılık çok iyi gidiyor, daha da iyi gidecek." diye konuştu.

Havacılık sektörünün iyiye gitmesinde dünyadaki ekonomik stabilite, sektördeki ürünlerin gelişmesi, orta gelir düzeyindeki insanların artması ve dolayısıyla insanların daha çok seyahat etmesinin çok önemli rol oynadığını anlatan Chahrour, "İnsanlar değişik yerleri görmek istiyor, bunu için daha çok uçakla yolculuk yapıyorlar. Bu da sektörü canlı bir halde tutuyor uzun yıllardır." şeklinde konuştu.


'TÜRKİYE'DE BÜYÜMEYİ HEDEFLİYORUZ'


Eurasia Airshow'da Türk Hava Yolları (THY) ile motor temini ve motorların bakım, onarım ve kontrolü konularında önemli bir anlaşma imzaladıklarını da hatırlatan Chahrour, THY ve Türkiye'deki diğer büyük hava yolları ile çalıştıklarını kaydetti. GE'nin Türkiye'de sadece havacılıkta değil, enerjiden sağlığa birçok sektörde faaliyet gösteren bir şirket olduğunu kaydeden Chahrour, "Türkiye bizim için çok önemli bir ülke, bütün alanlarda burada büyümeyi hedefliyoruz." dedi.

AA
Sıradaki haber yükleniyor...