Geç olmadan onlardan kurtulun: İlişkileri mahveden 8 alışkanlık

İlişkilerimizde bazen yaptığımız hataları göremeyebiliyoruz. Kötü alışkanlıklar söz konusu olduğu zaman ve bu durum tekrarlandığı zaman, ilişki tam anlamıyla çıkmaza girebilir. Başarılı bir ilişki için her iki tarafın da çalışması gerekir. Çaba harcamadan sorunların düzelmesini bekleyemezsiniz. İlişkileri mahveden 8 alışkanlık haberimizde.

29 Aralık 2019, Pazar 11:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

1-Partnerinize karşı takıntılı olmak

Siz ve partneriniz birlikte zaman geçirirken, ayrı ayrı da zaman geçirebilmelisiniz. Partnere olan bağımlılık, ilişkinin çabucak ateşini kaybetmesine neden olabilir. Partnerinize kişisel alan vermelisiniz. Onu sevginizle boğmayın.

2-Bir şeyleri konuşmak için inat etmek

Elbette, yanıldığınızı kabul etmek zor olabilir, ancak partnerinizle bu çabayı göstermelisiniz. Oturun ve konuşun. Çok inatçı olmayı bırakın ve sorunları birlikte çözmeye çalışın.


3-Büyümeyi reddetmek

Hayatta ilerledikçe hepimiz büyümeye devam etmeliyiz. Geçmişe saplanmamalısınız. Partneriniz her zaman ilk tanıştığınız günkü gibi olmayacak. Eşinizle birlikte büyümeye veya eşinizden ayrı büyümeye istekli olmalısınız.

4-Tartışmalarda skor tutmak

Skor tutmanın bir anlamı yok, bu sadece ilişkinin içinde daha fazla hasar yaratır. Kazanmak ya da kaybetmek değil, sadece birbirinizi daha iyi anlamak için çalışmalısınız. Bir tartışma kazanmak, herhangi bir düzeyde yüksek bir standarda sahip olmak değildir.5-Affetmenin gerçekten ne kadar önemli olduğunu unutmak

Eğer partnerinizi yaşanan bir olay nedeniyle affedemiyorsanız, onunla şimdi ayrılabilirsiniz.

Hepimiz hata yaparız ve affetme, ilişkiler söz konusu olduğunda yapmamız gereken en önemli şeydir. Bu gezegendeki hiç kimse mükemmel değil.

6-Sürekli eleştirmek

Sizin ve partnerinizin her daim birbirinizi boğmanıza gerek yok. Eğer anlaşamıyorsanız ve her zaman tartışıyorsanız, birbiriniz için yanlış insanlarsınız. Oturun, düşünün ve ilişkinin nereye gittiğine karar verin.


7-Küçük şeyleri büyük problemlere dönüştürmek

Bazen hangi konuda tartışmanız gerektiğini iyi seçmeniz gerekir. Sürekli olarak partnerinizin kafasını kurcalayacak önemli olmayan küçük şeylere takılmayın. Bir şeyin ne zaman tartışılması gerektiğini bilmek zorundasınız.

8-Partnerinizi mutlu etmek için çok çabalamak

Partneriniz kendi mutluluğundan sorumludur. Siz sadece buna katkıda bulunabilirsiniz. Eğer mutlu olmuyorlarsa, kendilerini mutlu edecek şeyi onlar bulmalılar.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kör olmayın: Sevdiğiniz kişinin sizi sevmediğinin 7 göstergesi