Geçmiş Gazete- 17 Haziran 1968 Hürriyet: Sadri Alışık, ilk gece heyecandan ağladı

Bazı haberler günlerce konuşulsa da üzerinden yıllar geçince unutulup gidiyor. Geçmiş gazete haberleri ile magazin dünyasına bir bakalım. 17 Haziran 1968 Hürriyet: Beyaz perdede bilhassa “Turist Ömer” tipi filmleriyle şöhreti yakalayan Sadri Alışık, şarkıcılığa başladı. Sahnede yırtık pantolonla şarkı söyleyen Sadri Alışık, ilk gece heyecandan ağladı.

01 Ağustos 2020, Cumartesi 10:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

25 yıl gibi uzun bir süre sinema tiyatro aktristliği yapan Sadri Alışık, bir gazinoda geceleri sahne almakta ve herkesi gülmekten kırıp geçirmektedir. İlk defa şarkıcılığa başlayan aktörün esprileri, fıkraları, kendine has sesiyle şarkıları, müşteri coşturmakta, kimi zaman kahkahalarla güldürmekte, çoğu zaman ağlatmaktadır.

Beşi alafranga, dokuzu da alaturka enstrüman eşliğinde şarkı söyleyen Sadri Alışık, geceki ilk programında hayli heyecanlanmış, bu yüzden bir ara mikrofonun tellerini koparmıştır.


Sadri Alışık, dinleyicilerin devamlı tezahüratı ve alkışları karşısında dayanamamış, bir süre ağlamıştır. Sadri Alışık’ın ilk programında en az 5 bin kişi bulunmuş, meraklıların büyük bir kısmı dışarıda kalmıştır.


Sadri Alışık, bire kısım müşterilerin, “Ne kadar kazanıyorsun?” şeklindeki sorusuna, “sinema ve tiyatrodan çok daha fazla” cevabını vermiş, şimdiki görevinden çok memnun olduğunu söylemiştir.

Sadri Alışık, kendine has hareketleri ve jestleriyle, şarkı söylemektedir. seyirciler zaman zaman sanatçıyı içten alkışlamış, Alışık, heyecanını yenebilmek için çok gayret sarfetmiştir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Defne Samyeli çok yoğun