Geçmiş Gazete- Yıl 1969: Tarkan filminde rol alan köpeğin özel otomobili bile var

Bazı haberler günlerce konuşulsa da üzerinden yıllar geçince unutulup gidiyor. Geçmiş gazete haberleri ile magazin dünyasına bir bakalım. 03 Ağustos 1969 Günaydın... CON adındaki köpek, birçok oyuncudan daha fazla para kazanıyor.

05 Ağustos 2020, Çarşamba 11:34 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bütün ilginç olaylar komşu Avrupa devlerinde olacak değil ya. Böyle bir olay bizde de oldu. Bir filmde rol alan kurt köpeği CON, özel otosu ile film setine geliyor ve yine setten özel otosu ve şoförü eşliğinde ayrılıyor.

Türkiye'de en fazla başartistten daha fazla para kazanan kurt köpeği CON,'un sahibi oto teknisyeni Yücel Bulada bize şöyle anlattı:

CON'un annesi Alman, babası dört gömlek kurttur. Kendisi 2 aylıkken Amerikalılardan 2 bin liraya aldım. Şimdi 19 aylık ve değeri benim için para ile ölçülemez. Zira çok iyi arkadaşız. Her gün yağsız olmak şartıyla bir buçuk kilo dana eti, akşamları iki porsiyon sebze yemeği yer.

Tarkan filminde aktör Kartal Tibet ile rolünü paylaşan kurt, yapılan elemede 300 kurt arasında filmde oynamaya layık görülmüştür. Rejisörü Tunç Başaran, kurt için şunları söylemiştir:

Biz sette sandviç ekmek yerken, o et yiyor. Hem de yağsız. Ama bunu hak ediyor. Çünkü rolünü bir defa da yapabilen tek aktrist o.

Bir Türk kahramanın maceralarını anlatan Tarkan adlı filmde en önemli rollerden biri de kahramanın sadık dostu kurt. Tarkan'ın kurtla anlaştığı gibi Tarkan rolünü canlandıran Kartal Tibet ile de çok iyi anlaşmıştır. 

Kartal Tibet Tarkan filmlerinin unutulmaz yıldızı 'Atıl Kurt'u şu sözlerle anlatmıştı:

Dolapdere'de bir otomobil tamircisi olan Yücel ustanın kurt köpeği… Asıl adı Can'dı. Bana çok alışmıştı. Çekimlerde paydos saati yaklaşırken, güneşin yetip yetmeyeceği kelvinlerle ölçülürdü. Can hepsinden önce, paydos saatini sezer, benim makyaj çantamı alır, yanıma gelirdi/haydi gidelim' diye.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kate Middleton ilk kez maske taktı