Geçmişten bugüne: Meghan Markle'dan stil notları

Meghan Markle'ın hayatımıza girişi bir hayli olaylı olmuştu. İngiltere Kraliyet Ailesi'ne ilk kez bir Amerikalı gelin geliyordu. Bırakın bir Amerikalı olmasını, üstüne üstlük bol reytingli dizilerde oynayan bir aktristti. Yankısı sadece gelişiyle olmadı. Saray'a karşı takındığı özgürlüğüne düşkün tavır, buna karşın tüm dünyada kısa zamanda çok sevilmesi, Meghan Markle'ın bu kadar dikkat çekmesinde etkili oldu. Stili ise, bir başka en çok konuşulan taraflarından oldu.

09 Eylül 2020, Çarşamba 16:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Baştan ayağa siyaha bürünmek

Baştan ayağa siyaha bürünmek

Baştan ayağa siyah kıyafetler giymek, kraliyet ailesi için yalnızca yas zamanlarında karşılaşılan bir durumdu. Ta ki modern zaman düşesi aileye katılana kadar. Meghan Markle resmi davetlerden günlük stiline birçok kez siyah parçalar tercih ederek eleştiri oklarının odağı oldu.

Henüz kendini bulamamıştı

Henüz kendini bulamamıştı

Meghan Markle'ın düşes olmadan önceki stiline baktığımızda bugünkü görünümünden eser olmadığı aşikar. Markle, bu stiliyle yaşça da büyük gösteriyor. 2010'ların başında, henüz yıldızı yeni yükselirken Meghan'ın görünümünde daha seksi parçalar kullandığını görüyoruz.


  Saçlardaki kural

Saçlardaki kural

Kraliyet ailesi üyeleri genellikle özenli ve dolgun saçlarıyla kameralar karşısında poz verir. Minimal at kuyrukları, sıkı topuzlar ya da kendi halinde ama düzenli saçlar. Dağınık topuz ise İngiliz Kraliyet Ailesi için oldukça yeni bir stil.

 Şapka kuralını ezdi

Şapka kuralını ezdi

Kraliyet kadınları için akşam üzeri saat altıya kadar olan etkinliklerde şapka takmak, gece davetlerinde ise taç takmak zorunludur. Ancak gördüğünüz üzere Meghan Markle bu kuralı da yer yer es geçmiş görünüyor. Bu arada belirtmekte fayda var. Taç takmak herkesin harcı değil, yalnızca evli kadınlar taç takabilir.

 Dekolte yasağını da deldi

Dekolte yasağını da deldi

Eğer kraliyet ailesi üyesiyseniz istediğiniz her şeyi giyemezsiniz. Özellikle de dekolte sayılabilecek tasarımlardan uzak durmalısınız. Geleneksel olarak omuzları açıkta bırakmayan elbiseler tercih etmeleri kraliyet kadınları için yazısız kural, ama Kate Middleton gibi Meghan Markle da kimi zaman bu kuralı göz ardı ediyor.

Gelinliğini bir İngiliz tasarlamadı

Gelinliğini bir İngiliz tasarlamadı

Aslında her şey Meghan Markle ve Prens Harry'nin 19 Mayıs 2018'de gerçekleşen düğününde başladı. Bugüne kadar neredeyse tüm kraliyet gelinleri, gelinlik için İngiliz moda evlerini tercih ederken; Markle'ın tercihi Fransız kökenli Givenchy'den yana oldu.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sonbaharın habercisi: Pançolar nasıl giyilir?