Gedson Fernandes için Galatasaray ile Benfica'nın neden anlaşamadığı ortaya çıktı

Galatasaray'ın yaz transfer sezonu boyunca peşinden koştuğu Gedson Fernandes transferi bir türlü bitirilememişti. Maddi olarak şartları sonuna kadar zorlayan Galatasaray, Fatih Terim'in talebini yerine getiremedi. Beşiktaş da Gedson için ısrarcı olmuş ancak aynı sebepten transfer nihayete ermemişti. Galatasaray ile Benfica arasındaki maddi anlaşmazlık ise transfer sezonu bitince ortaya çıktı.

10 Eylül 2021, Cuma 14:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Sporx'teki habere göre, Galatasaray ile Benfica arasında hem toplam bonservis, hem ödeme planı hem de bonuslar konusunda anlaşmazlık yaşandı. Tüm konularda anlaşmazlık olunca haliyle transfer görüşmeleri uzadıkça uzadı ve Galatasaraylıları aylarca 'Gedson nöbeti'ne yatıran o süreç yaşandı.

Pazarlıklar çok uzun süre devam etti. Benfica, kiralık seçeneğine kesinlikle sıcak bakmadı ve satış talep etti. En iyi ihtimalle ise zorunlu satış maddesi şart koşuldu. Son olarak 8 Eylül (transferin son günü), Fatih Terim sabah 11.00 civarında Gedson ile telefonda görüştü. Portekizli "Gelmeye hazırım ve istekliyim ama beni bırakmıyorlar" dedi. 

Terim, Benfica'nın geçici başkanı ve yakın dostu Rui Costa'yı aradı. Yaz boyu devam eden ödeme konularında bir kez daha kolaylık talep etti.

Benfica, 15 milyon euro talep ettiği Gedson için son fiyatı söyledi: Eylül sonuna kadar ödenmek üzere 11 milyon euro bonservis, 1 milyon euro şampiyonluk bonusu ve yüzde 25 sonraki satıştan pay.

Galatasaray'da Terim ve yönetim beraber hareket ederek Benficaya 10 milyon euro'luk ve 4+3+3 ödeme planlı bir teklif sundu. Benfica, Eylül sonuna kadar 11 milyon euro'da ısrarcı olduğu için transfer görüşmeleri son gün bir kez daha tıkandı ve defter kapandı.

Galatasaray B planı olarak tuttuğu Gustavo Assunçao'yu kadrosuna kattı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türk Telekom Stadyumu hangi maça yetişecek?