Geleceğe nefes için Osmaniye'de 95 bin fidan dikildi

Geleceğe nefes için Osmaniye'de 95 bin fidan dikildi

Geleceğe nefes için Osmaniye'de 95 bin fidan dikildi

11 Kasım 2019, Pazartesi 14:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'nin Toprakkale İlçesinde, "Geleceğe Nefes Ol" kampanyası kapsamında yüzlerce kişinin katılımıyla 95 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes Ol" seferberliği çerçevesinde etkinlik, saat 11.11'de başlatıldı. Ülke genelinde olduğu gibi, Toprakkale ilçesinin Kışla Mahallesinde de eş zamanlı yapılan, il genelinde ise 15 farklı alanda düzenlenen etkinliklere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, fidan dikim etkinliğe gösterilen ilgiden memnun olduğunu belirterek, kampanya sayesinde 95 bin fidan dikileceğini belirtip, "Osmaniye’de diğer bütün illerle aynı anda 15 ayrı alana 95 bin kadar fidanı toprakla buluşturuyoruz. Bilindiği gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü olarak ilan edilmiştir. Bu çalışmalar, orman sevgisiyle ilgili farkındalık oluşturmak adına önemlidir. Ülkemiz ve kentimiz adına fidan dikiminin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Geleceğe nefes olsun inşallah" şeklinde konuştu.
Osmaniye Orman İşletme Müdürü Abdulsamet Doğar ise ülke genelinde kampanya kapsamında 81 ilde 2023 noktada 3 saat içinde tam 11 milyon fidanın dikiminin yapılacağını ifade etti.
Konuşmaların ardından Vali Coşkun ile birlikte diğer protokol üyeleri ve öğrenciler fidan dikti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı'na 100 fidan