Geleceğin diş hekimleri için önlük giyme töreni

Geleceğin diş hekimleri için önlük giyme töreni

Geleceğin diş hekimleri için önlük giyme töreni

27 Kasım 2019, Çarşamba 12:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ADANA,(DHA)- ÇUKUROVA Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi'nde eğitime başlayan öğrenciler, beyaz önlüklerini giydi.
ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu’nda düzenlenen önlük giyme törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Prof. Dr. Serdar Toroğlu, Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, akademisyenler ile aileler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören 'Beyaz Önlük Önemi ve Tarihi' konulu sunumla devam etti. ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Funda Kadıoğlu, slaytlar eşliğinde sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Kadıoğlu sunumunda, beyaz önlüğün hem bir geleneği hem de gerekliliği temsil ettiğini ifade ederek, beyaz önlüğün hekimlik mesleği ile simgeleşmiş bir sembol haline de geldiğini söyledi.
Tören daha sonra diş hekimliğine yeni başlayan 110 öğrencinin önlük giymesinin ardından Prof. Dr. M. Cem Doğan’ın Beyaz Önlük Andı'nı öğrencilere okutmasıyla devam etti. Tören Konservatuvar Tiyatro Bölümü Öğretim Görevlisi Turgut Bağır’ın fotoğraf slayt gösterisi ile son buldu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Altın Koza Film Festivali 13-19 Eylül'de