Geleneksel oyunlarla yeni yılı kutladılar

Geleneksel oyunlarla yeni yılı kutladılar

Geleneksel oyunlarla yeni yılı kutladılar

31 Aralık 2019, Salı 16:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Ramazan SARIKAYALI/KUMLUCA, (DHA)- ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde Ortaköy Mahallesi sakinleri çeşitli oyunlarla yeni yılı kutladı.

Kumluca'ya bağlı Ortaköy Mahallesi'nde, muhtarlık tarafından yıl sonu eğlencesi düzenlendi. Mahallede bulunan ve kullanılmayan okul binasındaki etkinlikte mahalleli gençler kendi aralarında eğlendi. Mahalle halkı saz, darbuka veya gitar gibi enstrümanlarla şarkılar söylerken, gençler de geçmişte atalarının boş zamanlarda kendi aralarında oynadığı orta oyunlarını oynadı. Gecede katılımcılara mahalle muhtarlığı tarafından hazırlanan geleneksel arabaşı çorbası da ikram edildi. Geceye Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu da katıldı.

Başkan Köleoğlu, "Ortaköy Mahalle Muhtarlığımız tarafından geleneksel orta oyunlarımızın yer aldığı müzik eğlence programına katıldık. Köy odası ortamında gerçekleşen gecede mahalle halkımız ile çorba içtik. Müzik eşliğinde eğlendik. Örf, adet ve geleneklerimizi yaşadık. Mahalle muhtarlığımıza ve mahalle halkına gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederiz" dedi.

Ortaköy Mahalle Muhtarı Halime Kaya da "2019 yılı sona erdi. Yeni bir yılı karşılıyoruz. Gençlerimizle yeni yılda daha neşeli günler geçirmek için yıla iyi bir moralle başlamak istedik. Mahallemizin gençleri bu şekilde eğlendirmek istedik. Atalarımızın oynadığı orta oyunları oynadık. Saz eşliğinde türküler söyledik. Geleneksel arabaşı çorbası içtik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Öğretmenlere ücretsiz yüzme eğitimi