Gelmiş geçmiş en iyi 1 Nisan şakaları

1 Nisan şakaları ile bu günü daha da eğlenceli hale getirmek isteyenler sıra dışı şakalar yaptılar. İşte gelmiş geçmiş en iyi 1 Nisan şakaları...

01 Nisan 2017, Cumartesi 10:39
A A
KADIN ÇORABIYLA RENKLİ TELEVİZYON İZLEYİN!

KADIN ÇORABIYLA RENKLİ TELEVİZYON İZLEYİN!

1962’de İsveç’in siyah beyaz yayın yapan tek televizyon kanalına 1 Nisan’da çıkan bir teknisyen, yeni ve çok basit bir teknoloji sayesinde izleyicilere renkli televizyon izleyebilecekleri müjdesi verdi. Bu yöntem ekranın önüne bir naylon kadın çorabı germekti ve yüz binlerce kişi bu öneriyi gerçekten denedi.

AĞAÇLARDA SPAGETTİ YETİŞİYOR!

AĞAÇLARDA SPAGETTİ YETİŞİYOR!

BBC'nin Panorama programı, ılık geçen kış nedeniyle ağaçlarda artık spagetti yetişmeye başladığını duyurmuştu. Habere, ağaçlardan sarkan spagettileri toplayan çiftçilerin görüntüsü eşlik ediyordu. Çok sayıda izleyici, BBC'yi arayarak spagetti ağacını nereden alabileceklerini sordu. Telefonu açan BBC yetkilileri de 'bir kutu domates soslu spagettiyi ekin ve tutması için dua edin' yanıtını veriyordu.

EYFEL KULESİ TAŞINIYOR!

EYFEL KULESİ TAŞINIYOR!

The Parisien gazetesi, Eyfel Kulesi'nin sökülüp taşınması için anlaşmaya varıldığını yazdı. Habere göre Fransız kültürünün simgesi kabul edilen Eyfel, Paris'in doğusunda açılacak yeni Euro Disney parkında tekrar monte edilecekti.

UÇAN PENGUENLER

UÇAN PENGUENLER

BBC, Antarktika'da uçan Adélie penguenlerinin keşfedildiğini duyurdu. Penguenler, dondurucu Antarktika kışından kaçmak için uçarak Güney Amerika'ya göç ediyordu. BBC, daha da ileri giderek penguenlerin videosunu yayınladı.

GOOGLE BURUN!

GOOGLE BURUN!

Dünyanın en büyük arama motorlarından Google, kokuyla arama yapan yeni nesil ürününü kullanıma sundu. Google tarafından anons edilen bu yeni üründe mobil telefon kullanıcıları aradıkları adresi kokusundan bulup ayrıca caddelerin kokularından bir arşiv de oluşturabileceklerdi.

HAYALİ ADANIN KURULUŞUNU KUTLADILAR!

HAYALİ ADANIN KURULUŞUNU KUTLADILAR!

1977’de İngiliz The Guardian gazetesi, Hint Okyanusu’ndaki hayali San Seriffe ada cumhuriyetinin 10. kuruluş yıldönümünü kutlamak için 7 sayfalık ek çıkardı. Ekte cumhuriyeti oluşturan “Yukarı Kasa ve “Aşağı Kasa adalarının kültür ve coğrafyası ayrıntılarıyla anlatıldı.

AMERİKAN KONGRE BİNASI ÇÖKTÜ!

AMERİKAN KONGRE BİNASI ÇÖKTÜ!

The Madison Capital-Times gazetesi, bir dizi gizemli patlama sonucu Kongre Binası'nın çöktüğünü yazdı. Haberde Kongre Binası'nın yıkılırken gösteren bir de fotoğraf vardı. Gazeteye okurlardan binlerce mektup yağdı

1 NİSAN'DA ARKADAŞININ SELASINI OKUTTU

1 NİSAN'DA ARKADAŞININ SELASINI OKUTTU

Ülkemizde de gelenek haline gelen 1 Nisan şakaları, herkesin birbirine farklı şakalar yaptığı ama bazılarının bu işi abartarak başkalarına zarar verdiği bir gün oldu.Anadolu'da bir camide sela verilir, Ölen kişi çarşıda alışveriş için dolaşırken kendi selasını duyar ve neye uğradığını şaşırır. Koşarak camiye gidip, bu şakayı kimlerin yaptığını öğrenir. Şakayı planlayanlar hayırlı arkadaşlarıdır. 

UNUTULMAYAN ÖLÜM ŞAKASI!

UNUTULMAYAN ÖLÜM ŞAKASI!

Şaka programı yapan Mustafa Karadeniz, kendi ekibini organize ederek, arkadaşlarına büyük bir şaka planlamıştı. Bu planda, şakalanacak olan kişi uyurken başına 5-6 arkadaşı geliyor.

Tam o sırada uyanan kişi neye uğradığını şaşırıyor. Ancak etrafındaki insanların kendisi için dualar okuduğunu gören mağdur bir türlü arkadaşlarına sesini duyuramıyor.

Mağdur genç bu sırada ağlamaya başlıyor ve arkadaşlarına ''ben ölmedim, yaşıyorum'' diyerek başlıyor bağırmaya.

Ekipteki kişiler öyle bir plan yapmış ve şakalanan kişinin arkadaşları öyle bir rol yapıyor ki mağdur genç gerçekten öldüğüne inanmaya başlıyor.

1 Nisan Şaka Günü

1 Nisan Şaka Günü

1564 yılında Fransa kralı IX. Charles, yıl başlangıcını Ocak ayının 1. gününe aldı. Daha önce Avrupa'da yaygın olan yıl başlangıcı 25 Mart'tı. O zamandaki iletişim şartlarıyla Charles'in bu kararı fazla yayılmadı. Duyanlar ise protesto amaçlı eski adetlerine devam ettiler. 1 Nisan'da partiler düzenlediler. Diğerleri ise onları Nisan aptalları olarak nitelendirdiler. 1 Nisan'a "aptallar günü" adını verdiler. Bu günde herkese sürpriz hediyeler verdiler, gerçek olmayan haberler ürettiler. Yıllar sonra Ocak ayının yılın ilk ayı olmasına alışılınca, Fransızlar 1 Nisan gününü kültürlerinin bir parçası görerek devam ettirdiler. Oradan da bütün dünyaya bir şaka günü olarak yayıldı.

1 Nisan'da yapılmış şakalardan bazıları...

1 Nisan'da yapılmış şakalardan bazıları...

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.