Gelsin beğeniler! Fotoğraflarda kusursuz çıkmanın 14 yolu

Fotoğraflarda kendinizi beğenmiyorsanız belki bir şeyi yanlış yapıyorsunuzdur. İşte her karede güzel çıkıp, sosyal medyada yüzlerce beğeni alacağınız fotoğraflar için 14 ipucu  

03 Mart 2017, Cuma 09:34
A A

Ne yazık ki herkes fotoğrafta güzel çıkacak diye bir şey yok. Bazılarımız inanılmaz fotojenikken bazılarımız da fotoğrafta en güzel görüntüyü elde etmek için onlarca filtre kullanıyor. Neyse ki bu haberden sonra filtrelerden biraz uzak durabilirsiniz. İşte fotoğrafta kusursuz görünmenin 14 yolu  

Ellerinizin belde olması sizi agresif gösterecektir. Onun için elleriniz belinizde ise bile parmaklarınızı gösterecek şekilde durun ve başınızı biraz esnetin.

Gözlerde hata yapmayın. Baygın bakmak ve dudaklarınızı ortaya çıkarmak her zaman iyidir. Parmaklarınıza pozisyon verin, biraz yüzünüze dokunun ve hafif ağzınızı açın. Narin ve feminen görüneceksiniz

Eller her zaman rahat olmalıdır. Sadece bu iki fotoğraf karşılaştırın ve nedenini anlayacaksınız.

İşte boy resimleri için küçük bir sır. Vücudunuz virajlı 'S' harfine benzer olmalıdır. Vücut ağırlığınızın tek ayak üzerinde olmalı ve çene hafifçe yükseltilmiş olmalıdır.

Gözlerinizi doğal halinden daha kısık olarak bakmayın.

Evet kollar serbest olmalı. Ama kollarınızı asılı vaziyette tutmayın. Bir tarafa yüz profili vererek vücudunuzun avantajlarını kullanın.

Bu suratsız bakış dudaklarınızı orantısız yapar. Görüntü düşmanca görünür. Vücudunuzu hafifçe döndürün rahat bir bakış yakalayın.

Ellerinizle yüzünüzü gizlemeyin. Yüzünüz tüm hatlarıyla görünmesine özen gösterin.

Gözlerinizi doğal halinden daha kısık olarak bakmayın.

Boydan resim çekerken eğilip bükülmenizin size faydası yok. Unutmayın dik ve rahat bir duruş elde etmelisiniz.

Afrikalı kabile şefinin eşi olmadığınıza göre böyle bir bakış doğru olmayacaktır. Çenenizi bu kadar yükseltmeniz doğru değil. 

Parmak uçlarınızı yüzünüze bastırmayın. Neredeyse kazara dokunmuşçasına bir izlenim verin.

Ellerinizin konumuna dikkat edin. Doğal olun. Kameranın önünde düz ve gergin ellerden kaçının. Ellerinizi özgür ve esnek bırakın.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.