Genç kadını parçalayıp çöpe atmıştı. İfadesi kan dondurdu!

Genç kadını parçalayıp çöpe atmıştı. İfadesi kan dondurdu!

Adana'da Songül Erçil'i boğup kafasına çekiçle vurduktan sonra cesedini 6 parçaya ayırıp farklı çöp konteynerlerine atan Fatih Kahraman, "Kahvehanede otururken yanıma geldi, açım dedi, börek ısmarladım, gözü mordu merhem sürdüm sonra tartışınca öldürdüm" dedi

08 Aralık 2016, Perşembe 10:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Adana'da çöp arıtma ve ayrıştırma tesislerinde bulunan kadın bacağının Songül Erçil’e (27) ait olduğunu belirleyen polis, cinayet şüphelisi 37 yaşındaki Fatih Karaman'ı yakalamıştı.

Almanya’nın Berlin şehrinde dünyaya gelen ve iki  evlilikten 3 çocuğu olduğu öğrenilen Songül Erçil’in bir kol ile bir bacağı bulunurken, vücudunun diğer parçalarına henüz ulaşılamadı.

Cinayeti önce inkar sonra itiraf eden Fatih Kahraman tutuklandı. Katil ifadesinde korkunç cinayetin tüm ayrıntılarını soğuk kanlılıkla anlattı:


 

'ÇOK AÇIM' DEDİ, UYUŞTURUCU KULLANMAK İSTEDİ'Cinayeti 3 Aralık’ta işlediğini belirten Fatih Karaman, Songül Erçil’i o güne kadar görmediğini, her şeyin aniden geliştiğini söyledi. Kahvedeki müşteriler gittikten sonra arkadaşı ile tavla oynadığını, bu sırada Songül Erçil’in içeri girdiğini ifade eden Karaman, şöyle dedi:"Arkadaşımla tavla oynuyorduk. İçeri girdi, ’Burası muhtarlık mı? Çok açım, yardım isteyecektim’ dedi. Bunun üzerine ben de kendisine börek söyledim, sobanın başına geçti, ısınmaya başladı. Oyun bitmişti, arkadaşım gitti. Kadın böreğini yedikten sonra cebinden uyuşturucu çıkardı. Kullanmak istediğini söyledi. Uyuşturucunun zararlarını anlattım ve ’Hem aç olduğunu söylüyorsun, hem de bu mereti kullanıyorsun yapma’ diye uyardım. Baktım ki söz dinlemeyecek, ben de tuvalette kullanmasına izin verdim."


'AYAKLARI HALA KIPIRDIYORDU, BAŞINA SOPA VURDUM'Genç kadının uyuşturucuyu kullandıktan sonra yarı baygın halde dışarıya çıktığını anlatan Fatih Karaman, milliyetçi duygulara sahip olduğunu belirterek, Songül Erçil’in tuvaletten çıktıktan sonra kendisine,"Ben örgütçüyüm, dağda 4 yıl kaldım. Aslında size yapılanlar az bile, hepinizi öldürmek gerek"  dediğini iddia etti. Fatih Karaman, "Bunun üzerine kan beynime çıktı. Boğazına sarıldım, sürükleyerek yan taraftaki kaldığım barakaya götürdüm. Boğazını sıkmaya devam ettim. Bir süre sonra kolları yana düştü. Ama ayakları hala kıpırdıyordu. Başına sopa ile vurdum. Hareketsiz kalınca öldüğünü anladım." dedi.


Adana'da ikinci 'Münevver Karabulut' vakası'BAŞINI GÖVDESİNDEN AYIRDIM'Sorgu sırasında soğukkanlılığını koruduğu belirten katil zanlısı, daha sonra cesedi ortadan kaldırmak için neler yapabileceğini düşündüğünü belirterek, şöyle devam etti:

"Cesetten kurtulmak için tuvalete sürükledim. Bıçağı boğazına dayayıp, çekiçle vurarak önce kafasını kestim. Ardından da kolları, sonra da bacaklarını gövdesinden ayırdım. Parçaları, 4 ayrı moloz çuvalına koydum. Sonra da sokaktaki çöp konteynıra taşıdım. Üzerine de başka varillerden getirdiğim çöp poşetlerini koyup iyice kapattım.Genç kadının cesedinin parçaları çöplerin arasında aranmıştı.

'ÇÖPÇÜLER ALANA KADAR UZAKTAN İZLEDİM​'


 
Ucuz pansiyonlarda ve günlüğü 10-15 lira olan otellerde yatıp kalktığı belirtilen Songül Erçil’in, cesedini attıktan sonra temizlik yaptığını anlatan Karaman, cinayeti planlayarak işlemediğini, her şeyin aniden geliştiğini ileri sürdü. Erçil’i parçalarken etrafa saçılan kanı temizledikten sonra yattığını dile getiren Karaman, "Etraf kirlenmişti, bir süre kanı yıkayıp, etrafı temizledim. Sonra da yatıp uyudum. Sabah kalktığımda çöp konteynıra baktım, kamyon daha almamıştı. Alınana kadar uzaktan izledim. Gittikten sonra işime devam ettim" diye konuştu.
 

'BEBEĞİMİZ ÖLDÜ, EŞİM KENDİSİNİ ASTI' DEDİ AMA...Çevresinde sakin biri olarak tanınan Fatih Karaman, 14 yıldan bu yana kahvede çalışıp ve yan tarafta bulunan barakada da kaldığı, asıl mesleği olan kaynak ustalığını  yapmadığı belirtildi. Karaman’ın yakın çevresine, "Evliydim, uzun süre önce 2 aylık bebeğimiz öldü. Bu acıya dayanamayan eşim de kendini asarak intihar etti. Ben de hayattan koptum, buralara geldim" diye anlattığı ancak polisin yaptığı araştırmada hiç evlenmediği ortaya çıktı.

Cinayetten sonra Uşak’ın Banaz ilçesinde yaşayan ağabeyini ziyarete giden Karaman’ın, katil olduğunu belirleyen polis, telefonla arkadaşlarının aramasını sağladı. Adana’ya dönen Fatih Karaman, ekiplerce otogarda gözaltına alındı. Karaman, sorgusunun ardından da çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.İKİNCİ CESET İHTİMALİ...Polis, olaydan 1 gün sonra Mersin’in Silifke ilçesinde denizde bulunan; baş, kolları ve ayakları olmayan kadın gövdesinin Songül Erçil’e ait olup olmadığına yoğunlaşmıştı. Ancak Songül Erçil’in daha önce birlikte yaşadığı soyadı açıklanmayan ’Harun’ isimli bir kişiye bulunan gövde Adli Tıp Kurumu morgunda gösterildi. Bu kişi, "Songül’le bir süre yaşadım. Karnına benim adımı dövme ile yazdırmıştı. Ancak, bana gösterdiğiniz gövdede 'Harun’ yazmıyor. Bunun Songül olması mümkün değil" dediği ifade edildi. Polis, Adana Çöplüğü’nde Songül Erçil’in vücudunun eksik parçalarını aramaya devam ediyor.Adana'da çöpte ve denizde parçaları bulunan 2 kadın kim?

 

HAYATI DRAMMIŞ!Öte yandan vahşi cinayete kurban giden Songül Erçil'in 16 yaşında Almanya’dan kaçarak Adana’da kuzeni ile evlendiği ortaya çıktı. Ağabeyi tarafından tekrar Almanya'ya götürülen Erçil'in ikinci kez kaçıp Adana’ya geldiği daha sonra uyuşturucu batağına düştüğü öğrenildi. Yakınlarıın verdiği bilgiye göre, ilk eşinden boşandıktan sonra ikinci kez evlenen Songül Erçilin bu evliliği de uyuşturucu nedeniyle bitti. Ailesinin tedavi ettirdiği genç kadın uyuşturucu batağından bir türlü kurtulamadı. 1987 Berlin doğumlu genç kadının ilk evliliğinden Elif Nigar ve Berfin, ikinci eşinden ise Yasin adlı üç cocuğu dünyaya geldi.'MİRASI UYUŞTURUCUYA HARCADI'Acı haberi alarak kız kardeşi İlknur ile birlikte Almanya’dan Adana’ya gelen ağabeyi Oğuz Elçil, DNA testi için kan verdi. Elçil’in polise verdiği ifadesinde, "Birlikte olduğu kişiler uyuşturucu yüzünden kardeşimden ayrıldı. Anne ve babamızdan kalan mirası kendisine verdik. Ancak o bu paraları yine uyuşturucuda kullandı. Kendisine zaman zaman para gönderiyordum. Kız kardeşimizi öldüren kişiye en ağır ceza verilmesini istiyoruz" dediği öğrenildi.

Fatih KARAÇALI / DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İskenderun'daki patlamaya vatandaşlar Türk bayraklarıyla tepki gösteriyor