Genç kadının dramı

Genç kadının dramı

Ağrı'da yaşayan Müjde Aktaş Kara, koca şiddetinden kurtulmak için intihara teşebbüs edince beynine yeterli oksijen gidemediği için komaya girip yatağa bağımlı kaldı. Anne Asiye Aktaş, damadının, çocukları olmadığı için kızını dövdüğünü söyledi

28 Mart 2015, Cumartesi 14:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Doğubayazıt ilçesinde yaşayan Müjde Aktaş Kara (29) 7 yıl önce Ahmet Kara (31) ile evlenerek Muş’un Malazgirt ilçesine gelin gitti. Müjde Aktaş Kara, evlendikten bir süre sonra çocukları olmayınca, iddiaya göre eşinden şiddet görmeye başladı. Koca dayağına dayanamayan Müjde Aktaş Kara, evlendikten 2 yıl sonra tavana bağladığı iple hayatına son vermek istedi. Ancak eşinin ailesi tarafından son anda kurtarılan genç kadın, intihar girişiminden sonra beynine yeterli oksijen gitmediği için komaya girip yatalak kaldı.

Bu olayın ardından da eşi Ahmet Kara, Müjde’yi baba evine getirip bıraktı, ardından boşanma davası açtı. Dava devam ederken Ahmet Kara, iddiaya göre dini nikahla evlilik yaptı ve bir çocuğu oldu.

BABA EVİNDE YATALAK HAYAT

Yatağa bağımlı halde olan ve konuşamayan Müjde Aktaş Kara’ya felçli olan babası Selçuk Aktaş ve annesi Asiye Aktaş sahip çıktı. Evde bakım parası ve engelli maaşıyla hayatını sürdüren aileye, toprak evin yıkılmaya yüz tutması üzerine Doğubayazıt Kaymakamlığı yardım eli uzattı.

Bir yıllık kirası ödenen ve yeni eşya alınan eve taşındıklarını anlatan anne Asiye Aktaş, "Kızım Müjde, Ahmet ile İstanbul’da tanıştı. Severek evlendiler. Çocuğu olmayınca kızımı dövmeye başladı. Her dakika kızıma şiddet uyguluyordu. Müjde, sevdiği adamdan dayak yemeye dayanamadı ve intihara kalkışınca bu hale geldi. Kızım 5 yıldır konuşamıyor ve yürüyemiyor. Kızımla birlikte eşimin de banyo ve tuvalete gitme ihtiyaçlarına yardım ediyorum. Müjde’ye şırıngayla yemek yediriyorum. Tek isteğim Müjde’nin eski haline dönmesi.  Paramız olmadığı için tedavi ettiremedik. Müjde çok güzel sağlıklı bir kızdı. Kızımın eskisi gibi yürüyüp konuşabilmesi için tedavi edilmesi gerekiyor. Lütfen yetkililer yardım etsin" diye konuştu.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'da gökten adeta çamur yağdı! Otomobilini gören şaşkına döndü...