Genç tasarımcı sıra dışı saç örgüsü modelleriyle kendine hayran bırakıyor

Bildiğiniz tüm örgü modellerini unutun! Sıra dışı saç tasarımcısı Alejandro Lopez'in örgü modelleri, görenleri kendine hayran bırakıyor. 21 yaşındaki tasarımcının bir saçı yapması 2 ila 7 saat sürebiliyor. Kullandığı farklı malzemeler ve örgü teknikleri sayesinde Alejandro'nun ünü ülke sınırlarını aştı. Alejandro'nun tasarımlarını görünce, sıradan saç modellerine elveda diyeceksiniz.

22 Şubat 2021, Pazartesi 15:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

21 yaşındaki saç tasarımcısı Alejandro Lopez'in hayali gerçek oldu. Sıra dışı örgü modelleri yaratan Lopez, tasarımlarını Instagra hesabından paylaşınca, kısa sürede bir sosyal medya ünlüsüne dönüştü. Balıksırtı örgüden limonata örgüsüne kadar birçok modele kendi imzasını atan Alejandro sayesinde sıradan at kuyruğuna veda etmek isteyeceksiniz.

Alejandro'nun hikayesi, basit bir balık sırtı örgünün bir tutkuya dönüşmesiyle başlıyor. Genç tasarımcı, tamamen kendi kendini yetiştirmiş. 

Orta okula giderken internetten video izleyerek örgü yapmayı öğrenen Alejandro, sonrasında kuaförlük okuluna gidiyor ve örgü en favori aktivitesi haline geliyor. 

19'uncu yaş gününde, annesinden tek istediği şey örebileceği bir peruktu. Genç tasarımcı bu sayede yeteneklerini ilerletti.

Okulda geçirdiği 10 saatin ardından eve gelip örgüler üzerinde çalışıyordu.

Alejandro'nun en büyük ilham kaynağı ise ünlü saç tasarımcılarının çalışmalarıydı.

Bright Side'a konuşan Alejandro, YouTube ve Instagram'a adeta bir saç süperstarı olan Guy Tang'ı yakından takip ettiğini söylüyor. Alejandro da Guy Tang gibi saçlarda canlı renkler kullanmayı seviyor.

Böyle bir yeteneğin keşfedilmesi tabii ki kısa sürmüyor.

Alejandro'nun tasarımı Instagram'ın resmi kanalında yayınlandı ve 1 milyon beğeni aldı. Ayrıca katıldığı tasarım yarışmasında 5 bin dolarlık da bir ödül kazandı.

Alejandro'nun karşılaştığı en büyük zorluk ise, tasarımlarının tamamen orijinal ve doğal olma isteği. Bazen saatlerce kalabalıktan uzakta kalarak yapacağı modeller ve kullanacağı materyaller üzerinde düşünüyor.

Alejandro'nun örgü modellerini yapması 2 ila 7 saat sürebiliyor.

Alejandro asla çalışmaktan bıkmıyor ve yeteneklerini sürekli geliştirmeye çalışıyor. En büyük hayali ise markalar ve fotoğraf çekimlerinin saç tasarımlarını yapmak için dünyayı dolaşmak. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Meghan Markle'ın elbisesi güçlü bir mesaj veriyor