Genç ve güzel kalmanın 11 basit yolu

Genç ve güzel olup aynı zamanda yıllara meydan okumanın esasında gayet sade birkaç kilit noktası vardır. Tümü de sadece, sağlığınızı yaşamınızın merkezine koyan, bir düzen kurmanızı gerektiriyor. Hayata bir kere böyle bakmaya başlarsanız, gerisi gerçekten basittir. Dermatolog Dr. Yasemin Fatih Amato bu konudaki ipuçlarını paylaşıyor...

18 Temmuz 2018, Çarşamba 12:50 Son Güncelleme:
A A
1

1

Uykumuza değer vermektir. Elden geldiğince aynı saatte yatıp, aynı saatte kalkarak, vücut saatimizi doğanın saatine ayarlamak ve uyumlu hale getirmektir. 

2

2

Kilo kontrolü bizi sayısız sorundan korur ya da kurtarır. Bunun sırrı da dengeli bir ruh durumundan, spora bağlanmaktan ve doğal beslenmekten geçer. 

3

3

Anti aging’in belki de en temel önerisi spor ve harekettir. İnsan doğası bir koltukta oturup televizyon seyrederek veya bilgisayar başında yaşamını geçirmeye müsait değildir. Hareketsizlik vücudumuzda ve duygularımızda büyük bir çöküşe yol açar. Düzenli spor ve hareket ise tüm yaşamsal sistemlerimizi canlandırır. 

4

4

Her yaşta sevmek, sevilmek, dokunmak, cinsel hayatı sürdürmek ve tadını çıkarmak, yaşam pınarları içinde en bereketli olanıdır. Bunları kendinizden esirgemeyin. 

5

5

Gülmek, sevmek, öğrenmek ve hareket etmek için hiçbir fırsatı kaçırmayın! 

6

6

Okuyun, araştırın, öğrenin, sinemaya gidin, gezin, yorulacak kadar çok gezin, yeni yerler görün, eğlenin, dans edin ve her fırsatta oyun oynayın! Bunları yapın ki beyniniz ve ruhunuz daima canlı kalsın.                  


7

7

Stres! Zamanla yarış, hırslar, kişilik ve aile sorunları bizi mahveder. İlk üç önerimi dikkate alırsanız, strese karşı direncinizi arttırabilirsiniz. 

8

8

Öğün düzenine dikkat etmek ve doğanın bize bol bol sunduğu sebzeler, meyveler, otlar, tahıllar, yapraklar, yağlar, balıklar, hayvansal proteinlerden akıllıca yararlanmaktır. Doğal yaşamın içinde pastalar, kremalar, soslar, yağlı çerezler, rafine gıdalar yoktur!


9

9

Daima bol bol su için. Vücudunuzdaki su oranı ne kadar yüksekse, o kadar genç sayılırsınız.


10

10

Alkol ve sigara sizi tek kelime ile mahveder! Kahvenin fazlası da vücudunuzdaki hormon üretimini bozar. Yukarıdaki önerilerim sizin bağımlılık yaratan bu maddelerden kurtulmanıza yardımcı olur. 

11

11

Her yıl check-up yaptırın ve ihtiyacınız varsa, hormon tedavilerinden korkmayın. Sayısız ilacın yan etkileriyle uğraşmaktansa, bazen küçük dozlarda bir-iki temel hormon takviyesi tüm sorunlarınızı çözebilir.  

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Hayatını mahvedecek 10 erkek tipi