'Gençliğe Hitabe'ler çöpe atıldı

'Gençliğe Hitabe'ler çöpe atıldı

Denizli'de İl Özel İdaresi binası önündeki çöplükte Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve İstiklal Marşı'nın yazılı olduğu panoları görenler, buna tepki gösterdi

07 Şubat 2012, Salı 20:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Sırakapılar Mahallesi 1582 Sokak’taki İl Özel İdaresi’nin ek hizmet binası önündeki çöplükte Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ile İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu panoları görenler, bu duruma tepki gösterdi. Panoların, Özel İdare binasından atıldığını ileri süren Şükran Erdem içeriye girip görevlilere bağırdı.

Odaları kontrol etmek isteyen Erdem görevliler tarafından engellendi. Duyarlı bir vatandaş olduğunu dile getiren Erdem, "Ben oyumu istikrarlı diye AK Parti’ye verdim. Ülkeyi iyi yönetiyor diye oy verdik ancak bizim bayramlarımızı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni kaldırsın diye değil. Bunları çöpte görünce sinirlerim bozuldu.Bunlar duvarlardan indirilmiş ve çöpe atılmış. Rezaletten başka bir şey değil" dedi.

Bir başka kişi, İl Özel İdare çalışanlarına, "İstiklal Marşı ve Gençliğe Hitabe ayaklar altında geziyor. Böyle sorumsuzluk olmaz. Bunu kim yaptıysa versin hesabını" diye bağırdı. Bu sırada çöplüğe gelen bir hurdacı, panoların camlarını kırıp, çerçevelerini aldı.

ÖZEL İDARE: BİZİM DEĞİL


Özel İdare Genel Sekreteri Adem Oklu, panoların kendilerine ait olmadığını belirtip, "Özel İdare’nin atıkları çöpe atılmamaktadır. Depolanarak geri dönüşüme gidiyor. Sokak genel bir çöplük alanı, kim tarafından atıldığını biz de bilmiyoruz. Çöpteki İstiklal Marşı ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi bizim değil" diye konuştu.

Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yaz tatili açıklaması