'Gençlik fotoğraflarımla Twitter fenomeni oldu, şikayetçiyim'

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde yaşayan 46 yaşındaki Adem Aydın, kendi fotoğraflarını profil fotoğrafı olarak kullanan 'Taci Kalkavan' takma isimli Twitter fenomeni Orçun Ortaç hakkında ikinci kez suç duyurusunda bulunacağını söyledi

14 Nisan 2014, Pazartesi 16:26
A A

Orhangazi’de kendi kurduğu firma ile özel temizlik işleri yapan Adem Aydın’ın gençlik yıllarında çektirdiği fotoğraflar kullanılarak Twitter’da hesap açıldı. 2010 yılında açılan hesabın takipçileri giderek artarken, bunu 2012 yılında fark eden Adem Aydın büyük şaşkınlık yaşadı. Adem Aydın, halen 274 bin takipçisi bulunan 'Taci Kalkavan' adıyla açılan kendi fotoğrafının kullanıldığı bu profil hakkında suç duyurusunda bulundu.

BENİ VE AİLEMİ TANIDIĞINI SÖYLÜYOR, YALAN!

Adem Aydın, fotoğraflarını, 'Taci Kalkavan' takma adıyla kullanarak Twitter fenomeni olan Orçun Ortaç’ın televizyon programlarına çıkarak kendisini ve ailesini tanıdığını söylediğini kaydederek, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını belirtti.

BANA VAATLERDE BULUNDU, YERİNE GETİRMEDİ

Uzun zaman önce Orçun Ortaç’a ulaştığını da ifade eden Adem Aydın, Ortaç’ın kendisine vaatlerde bulunduğunu ancak bunların hiçbirini yerine getirmediğini söyledi.

İLK ŞİKAYETİMDEN SONUÇ ALAMADIM


Yaptığı ilk şikayetinden bir sonuç alamadığını söyleyen Adem Aydın, Orçun Ortaç hakkında izinsiz olarak fotoğraflarını kullandığı gerekçesiyle ikinci kez suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Adem Aydın, mağduriyetinin giderilmesini isteyeceğini sözlerine ekledi.

Hasan BOZBEY / DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.