Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?

Bugün bakanlıklardan üst üste işçi alım duyuruları geçti. Son olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 personel alınacağını duyurdu. Bu müjdeli haber sonrası başvuru yapmak isteyen adaylar; başvuru şartlarını, başvuruların nasıl yapılacağını ve zamanını öğrenmek için araştırmaya koyuldu.

08 Şubat 2019, Cuma 15:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bakanlık bünyesinde çalışacak 3 bin 243 sürekli işçi alınacağını duyurdu. Bu işçilerden 278’i engelli, 146’sı eski hükümlü olacak. Duyuru sonrası büyük bir heyecana kapılan vatandaşlar şimdi "Gençlik ve Spor Bakanlığı sürekli işçi alımı başvuruları nasıl yapılır? Şartlar nelerdir?" sorusuna cevap arıyor.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Bakan Kasapoğlu, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yapılacak sürekli işçi alımı duyurusunun 11 Şubat Pazartesi günü 00:00 itibarıyla bakanlığın web sitesinden yapılacağını bildirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 278’i engelli, 146’sı eski hükümlü olmak üzere toplam 3 bin 243 sürekli işçi alımı yapacak. Bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere alınacak sürekli işçilerin meslek kolları şöyle:

HANGİ BÖLÜMLERDE ALIM OLACAK?

“Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci.”

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 11.02.2019 ile 15.02.2019 tarihleri arasında online olarak yapılabilecek.

Bakanlık tarafından alınacak engelli ve eski hükümlüler temizli görevlisi olarak işe alınacaklar. Başvuru yapacakların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor.

SÖZLÜ SINAV NASIL YAPILACAK?

Temizlik görevlisi olarak işe alınacak 278 engelli ve 146 eski hükümlü, 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ve Muhasebeci olarak işe alınacaklar sözlü sınava tabi tutulacaklar. Bunların dışında kalan meslek kollarında başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutularak işe alınacaklar. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Depremin sembol ismi Azize Çelik konuştu: O ikisini delikten gördüm