Genel af yasası çıkacak mı? Denetimli serbestlik gelir mi?

Genel af yasası çıkacak mı, çıkmayacak mı konusu yaklaşan seçimler öncesi sık sık gündeme geliyor. Konunun netliğe kavuşmamasından dolayı yüz binlerce kişi "Genel af yasası çıkacak mı?" sorusunu soruyor. Öte yandan denetimli serbestlik de araştırılan konular arasında...

19 Ekim 2018, Cuma 15:43 Son Güncelleme:
A A
Genel af yasası çıkacak mı? Denetimli serbestlik gelir mi?

MHP Genel Bahçeli Devlet Bahçeli'nin ilk olarak gündeme getirdiği "Genel af" konusu yaklaşan seçimler öncesi kamuoyunun en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Yüz binlerce kişi af ile ilgili son açıklamaları, haberleri kaçırmak istemezken "Genel af yasası çıkacak mı?" sorusunu yöneltiyor. 

16 EKİM 2018: CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN AF AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Son af tartışmaları bu rahatsızlığı daha da artırmıştır. Arkadaşlarımızdan af tartışmasıyla uğraşmak yerine içeriği ve uygulamanın mahşeri vicdana daha uygun hale gelmesi yönünde çalışma yapmalarını istedim. Bakanlığımız bu konudaki hazırlıklarını sürdürüyor" dedi.

2 EKİM 2018: ÖMER ÇELİK'TEN "AF" CEVABI

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik "af yasası" sorusuna "Partideki çalışma ve değerlendirme tamamlanmamıştır, son aşamasındayız ama tam bir nokta koyulmamıştır" dedi.

26 EYLÜL 2018 HAYATİ YAZICI: İYİ İRDELEMEMİZ GEREKİYOR

CNN TÜRK canlı yayınında Dicle Canova'nın sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, af konusunda yaptığı açıklamada "Bu çok karmaşık bir konu. Bunu çok iyi irdelememiz gerekir. Hiçbir hesap içerisinde olmadan toplumu nasıl etkiler, suçla mücadeleyi nasıl etkiler, yargılamayı nasıl etkiler, adalet algısını nasıl etkiler, bütün bu alanları dikkate almak suretiyle hasbi olarak bu konuyu irdelemeliyiz" dedi.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Samsun'da şüpheli olay: 16 yaşındaki kız kendini bıçakla ağır yaraladı