Genelevde 'ramazan' hassasiyeti

Genelevde 'ramazan' hassasiyeti

Adana'da 'Sosyal Evler' denilen genelevde asayiş, sağlık ve mali denetim yapıldı. Uygulama sırasında bir evin penceresinde 'Ramazan dolayısıyla kapalıyız' yazısı dikkat çekti

11 Ağustos 2012, Cumartesi 15:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Merkez Seyhan İlçesi’nin Sarıhamzalı Mahallesi’nde bulunan genelevde uygulama yapmak isteyen Emniyet Müdürlüğü, mahkemeden karar aldı.

SGK İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Maliye ve belediye zabıta ekipleriyle birlikte 170 polis, geneleve geldi. Müşterilerin içeri alınmadığı uygulama sırasında tüm evler tek tek arandı.

Burada çalışan kadınların da kaldığı odalar, kullandığı dolap ve eşyaları tek tek kontrol edildi, sağlık açısından da değerlendirildi.

Uygulama sırasında bir odanın penceresindeki ’Ramazan dolayısıyla kapalıyız’ yazısı ise dikkat çekti. Bu odada bulunan kadınların, Ramazan ayı nedeniyle oruç tuttukları için müşteri kabul etmediği öğrenildi.

Polisin baskın düzenlemesi üzerine müşterilerinin rahatsız olduğunu söyleyen bazı kadınlar ise, "Sizin yüzünüzden müşterilerimiz kaçtı. Şimdi biz akşama kadar ne yapacağız" diye tepki gösterdi.

2 saat süren denetimlerde herhangi bir suç unsuruna rastlanmadı.

Fatih KARAÇALI/ ADANA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Herkes seferber oldu! 14 yaşındaki 2 çocuk her yerde aranıyor