Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'den ilk mesaj!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler göreve başlama mesajı yayınladı.

18 Temmuz 2018, Çarşamba 16:33 Son Güncelleme:
A A
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'den ilk mesaj!

Geçtiğimiz günlerde Hulusi Akar'ın Milli Savunma Bakanı olmasının ardından Akar'dan boşalan Genelkurmay Başkanlığını görevine Orgeneral Yaşar Güler getirilmişti. Yaşar Güler göreve başlamasının ardından ilk mesajını yayınladı. 

Güler, "Türk Silahlı Kuvvetlerinin fedakar ve kahraman mensupları, değerli silah arkadaşlarım." ifadeleriyle başladığı mesajında, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerinin emir ve komutasını devralmanın gurur ve onurunu yaşadığını ifade etti.

"GÖREVİ ŞEFFAF BİR ÇALIŞMA ANLAYIŞIYLA YERİNE GETİRECEĞİZ"

Kendisine tevdi edilen görevi Türkiye'nin ve dünyanın farklı köşelerinde fedakarca hizmet veren silah arkadaşlarıyla saygı, sevgi ve güvene dayanan şeffaf bir çalışma anlayışıyla, Atatürk ilke ve inkılaplarının rehberliğinde başarıyla yerine getireceklerine inancının tam olduğuna işaret eden Güler, mesajında şu görüşlere yer verdi: 

"Son dönemde dünyada ve özellikle bölgemizde yaşanan gelişmelerin yarattığı belirsizlik ve risk ortamı ile harekat ortamındaki karmaşık yapı, ülkemizin bölgesinde bir güç ve denge unsuru olmasını zorunlu kılmaktadır. Bu maksatla asimetrik tehditler başta olmak üzere tüm tehdit ve risklere karşı süratle cevap verebilecek, çağın gereklerine uygun ve yeni savaş türlerine yönelik tüm askeri yeteneklere sahip bir Türk Silahlı Kuvvetlerinin oluşturulması amacıyla başlatılan çalışmalara devam edilmesi ana hedefimiz olacaktır.

Tüm çalışmalarımız, kurum içi ve kurumlar arası koordinasyonu en üst düzeyde tesis ederek kapsamlı yaklaşım anlayışı ile sürdürülecektir. Hudutlarımızın güvenliği, her hal ve şartta mutlaka sağlanacaktır. Teröristle mücadele harekatı, son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla sürdürülecektir. Türk Silahlı Kuvvetleri her yerde olduğu gibi hava sahamız ve denizlerimizde de ülke ve milletimizin uluslararası hukuk ve anlaşmalardan kaynaklanan hak ve menfaatlerinin korunması konusundaki kararlı duruşunu devam ettirecektir."

"HAİNLERİN TEMİZLENMESİ İÇİN TEDBİRLER DEVAM EDECEK"

Tüm faaliyetlerin, öncelik ve yöntemleri doğru tespit edilerek gösteriş ve israftan uzak, doğrudan maksat ve hedefe gidecek şekilde sürdürüleceğine vurgu yapan Orgeneral Güler, mesajında şunları kaydetti:

"Bu maksatla hukuk zemininden ayrılmadan barış dönemi faaliyetlerinin en etkin şekilde icra edilmesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin üniformasının şerefini, akıl ve vicdanını terk etmiş hainlerden temizlenmesi için alınmış her türlü tedbirin etkinlikle uygulanmasına devam edilecektir.

Birlik ve beraberliği ile dosta güven düşmana korku veren, dünya ordularının imrenerek takip ettiği bir güç olan Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yerli ve milli kaynaklarla geliştirilmiş imkan ve kabiliyetleriyle etkin, caydırıcı ve dünyanın en saygın ordularından biri olarak bayraklaşan yurt topraklarımızın bütünlüğünün ve güvenliğinin, yüce milletimizin bekasının teminatı ve gurur kaynağı olmaya devam edecektir.

Bu vesile ile ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, ülkemizin bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, huzur ve güveni için canlarını feda eden, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden mensuplarımızı rahmetle, kahraman gazilerimizi ve şehit ailelerimizi bir kez daha şükranla anıyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her kademesinde görev yapan tüm personelimize aileleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.