Genelkurmay: Siirt'te çok terörist öldü

Genelkurmay: Siirt'te çok terörist öldü

11 Eylül 2009, Cuma 12:01
A A

Genelkurmay Başkanlığı, Siirt'in Eruh İlçesi yakınlarındaki Çırav Dağı'nda 7 askerin şehit düştüğü çatışmalarda çok sayıda teröristin yaralandığını açıkladı.
Genelkurmay Genel Sekreteri Tümgeneram Ferit Güler bugün düzenlediği haftalık basını bilgilendirme toplantısında, 8 Eylül günü Siirt'in Eruh İlçesi'nde 7 askerin şehit düştüğü çatışmalarla ilgili bilgi verdi. PKK'lı teröristlerin telsiz konuşmalarından, çatışmalarda çok sayıda teröristin yaralandığının anlaşıldığını kaydeden Tümgeneral Güler, örgüt yöneticilerinin yaralıların taşınması, taşınamayacak durumda olanlar için de ‘gereğinin yapılması’ talimatı verdiğini söyledi.
Tümgeneral Ferit Güler, Trakya ve İstanbul'daki sel baskını sırasında askeri birliklerin kurtarma çalışmalarına katıldığını, helikopter ve botlarla 274 vatandaşın kurtarıldığını açıkladı.

Ümit KOZAN/ANKARA, (DHA)

Genelkurmay: Operasyonlar sonuna kadar sürecek

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.