Genital bölge nasıl beyazlatılır? Bikini bölgesi renk açma yöntemleri

Son dönemlerin popüler güzellik uygulamalarından biri olan genital bölge (vajina) beyazlatma yöntemi hakkında Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın bilgiler verdi. Vajina beyazlatma uygulamaları ile beyazlatıcı krem ve serumlar hakkında detaylı bilgi haberimizde.

08 Mayıs 2020, Cuma 15:00 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Genital bölge vajina beyazlatma işleminde Lazer uygulaması hem büyük dudaklara hem de küçük dudaklara uygulanabilir.

Günümüzde lazer ile genital bölge renk açıcı tedaviler; genital bölge beyazlatma, genital bölge renk ağartma, genital alan renk açma tedavileri olarak biliniyor.

Lazerle genital alan renk açma ‘labial whitening’ veya ‘vulvar whitening’ olarak da biliniyor.

Bu alandaki kararmadan çok rahatsız olan ve cinsel hayatları etkilenen kadınlar için oldukça etkili ve dermatolojinin bize sunduğu çok gelişmiş bir teknoloji.

Genital bölge beyazlatma için lazer tedavisi dışında bu bölgeye özel solüsyon uygulamaları ile bu bölgenin beyazlatılması, mezoterapi ile genital bölgenin renginin açılması da mümkün. 

Genital bölge renk açma işlemi nasıl yapılır?

Lazer ile yapılan vajinal renk açma genital bölge beyazlatma tedavileri ortalama 15-20 dakika sürer. İşlem öncesi lokal anestezik krem kullanılması ağrı hissini ortadan kaldırır. Lazer ile Genital bölge beyazlatma Genel anestezi gerektirmeyen bir işlem.

İşlem sırasında verilen lazer ışığı sayesinde cildin dermis tabakasında yer alan ve esmerleşmeye neden olan melanin pigmentini üreten ‘melanosit’ hücreleri tahrip edilmekte, böylelikle genital beyazlatma sağlanıyor.

Lazerle renk açma işlemi için genelde tek seans yeterli. Bazı durumlarda birden çok uygulama gerekli olabilir. İşlem son derece kolay ve güvenlidir. İşlemden hemen sonra kişi hemen normal hayatına dönebilir.

Renk açılması ne kadar sonra görülür?

Renk açılması ne kadar sonra görülür?

Bazen genital bölgede renk açılması, ağarma çok hızlı şekilde görülürken bazen de İşlem yapıldıktan sonra genital bölgenin renginin açılması 1 ay kadar sonra olur. Hastaların tedavi sürecine sabır göstermeleri gerekmektedir. Bazen tek seans yeterli olurken bazen 2.ve 3. seanslar da gerekebilir. Tedavinin süreci her hastada farklılık gösterir. Her hastanın tedaviye verdiği cevap değişir. 

Lazer yöntemi ağrılı mı?

İşlem öncesi genital alana uygulanan anestezik kremler ve daha sonrasında yapılan lokal enjeksiyonlar sayesinde işlem sırasında hissedilen ağrı azdır.

Lazerle genital renk açma işlemi kimlere uygulanır?

Genital alanda renk koyulaşma sorunu yaşayan, 18 yaşından büyük ve hamile olmayan herkese uygulanabilir.

Beyazlatma işleminden sonra nelere dikkat edilmeli?

İşlem sonrası genital alanda kızarma, daha sonrasında da cildin soyulması sırasında geçici kararmalar olabilir. Alttan çıkan yeni ve canlı cilt dokusundaki renk daha açık olacaktır. Nadiren işlem sonrası hafif düzeyde su toplanması da olabilir. İşlemden sonra doktorunuzun vereceği krem ve ilaçları kullanmanız sizi rahatlatacaktır. İşlemden hemen sonra işinizin başına dönmenizde de bir sakınca yoktur. Solaryuma girmemeniz ve veya güneşlenmeniz çok doğru olur. 

Mezoterapi ile renk açma

Genital bölge beyazlatma için özel tasarlanmış renk açıcı solüsyonların bu bölgeye uygulanması ile genital bölgenin hem rengi açılmış olur ve aynı zamanda bu mezoterapi ürünlerinin etkinliği sayesinde o bölge dokusu gençleşir. Oldukça etkili bir yöntem. Biz de mezoterapi ile genital bölge beyazlatma uygulamasıyla ile çok yüz güldürücü sonuçlar alınıyor.

Genital bölge renk açıcı solüsyonlar

Genital bölge renk açıcı solüsyonlar

Genital bölge renk açıcı solüsyonlara özel bir yöntemle uygulanıyor.

Öncesinde lokal anesteziye bile gerek duyulmayan uygulama oldukça kolay ve en etkili genital bölge renk açma işlemidir. 

Kremler ve serumlar

Çok sayıda insan en iyi genital bölge renk açıcı krem ya da en iyi genital bölge beyazlatıcı krem nedir? diye soruyor. Gerçekten renk açıcı kremlere iyi bir sonuç almak mümkün değil. İşlemlerle bile bu kadar zorlanırken tek bir kremle leke açmak çok zordur. Ayrıca tüm beyazlatıcı ,leke açıcı kremlerin irritasyon yapıcı etkileri olduğu için bu kremler bu alanı yakabilir, ya da irrite edebilirler. En sağlıklısı genital bölge beyazlatma işlemi için bu konuyla özellikle ilgilenen uzman bir doktora başvurmak.

Aynı anda vajinal sıkılaştırma yapılabilir mi?

Evet. Hem Genital Bölge Beyazlatma, hem de Vajinal Sıkılaştırma işlemi eş zamanlı olarak aynı seansta yapılabilir.

Böylece genital bölge estetiği bir bütün olarak; Genital bölge daraltma ve genital bölge beyazlatma aynı anda sağlanmış olur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Vajinismus nedir, neden olur? Tedavi yöntemleri