Genital estetikle ilgili doğru bilinen 8 yanlış

Genital estetik özellikle Amerika'da pek çok kadının başvurduğu bir yöntem. Ülkemizde de son dönemlerde gelişmeye başlayan genital estetiğe talep gittikçe artış göstermektedir. Ancak hala doğru bilinen yanlışlar da yok değildir. Jinekolog, Cinsel Terapist, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer doğru bilinen yanlışları sıraladı.

11 Haziran 2020, Perşembe 16:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1-Yanlış: Genital estetik sonrası kalıcı iz oluşur

1-Yanlış: Genital estetik sonrası kalıcı iz oluşur

Doğru: Genital bölge damarlanması iyi olan bir bölgedir. Ameliyat tekniği ve kullanılan malzemeye de bağlı olarak kalıcı iz göremeyiz.

2-Yanlış: Genital estetik sonrası iyileşme çok zaman alır

Doğru: Genital estetik ameliyatlar arasında en çok yaptığımız iç dudak ameliyatında yara iyileşmesi 3-4 haftadır. Vajen daraltma ameliyatlarında iyileşme 2 ay. Laserle yapılan vajen sıkılaştırma ve genital renk açmada iyileşme 3-5 gün.

3-Yanlış: Genital estetik ağrılı ve acılı bir uygulamadır

3-Yanlış: Genital estetik ağrılı ve acılı bir uygulamadır

Doğru: Genital estetik işlemlerde laser uygulamaları tamamen ağrısızdır. Vajen daraltma cerrahi olarak yapılırsa hastalarda kişiden kişiye değişmekle birlikte 1 hafta bir miktar ağrı olabilmektedir. İç dudak ameliyatlarında ameliyattan sonra 2 saat hasta dinlendirilip evine , hatta memleketine gönderilebilmektedir. Hafif yanma şeklinde acı haricinde hiçbir sorun olmaz. Bu yüzden de kadınların çoğu ertesi gün iş hayatına geri dönebilmektedir.

4-Yanlış: Bu operasyonların hiçbir faydası yok

Doğru: Genital estetik işlemler kadının hem psikolojik hem de fiziksel bir gereksinimidir. Kadının özgüvenini artıran ,cinsel hayatını ve sosyal hayatını olumlu etkileyen uygulamalardır genital estetik işlemler.

5-Yanlış: Genital estetik sonrası doğum yapılamaz

5-Yanlış: Genital estetik sonrası doğum yapılamaz

Doğru: İç dudak ameliyatından sonra ,vajinal ve dış genital laser işlemlerinden sonra normal vajinal doğum yapılabilir. Vajen daraltma cerrahi olarak yapılırsa normal vajinal doğum yapamaz ancak sezaryen ile doğum yapılabilir.

6-Yanlış: Genital estetik her kadına uygulanmaz

6-Yanlış: Genital estetik her kadına uygulanmaz

Doğru: Genital estetik işlemler 18 yaşından sonraki her yaşta yapılabilen işlemlerdir.

7-Yanlış: Genital estetik basittir herkes yapabilir

Doğru: Genital estetik işlemler, özellikle estetik konusunda eğitim almış ve tecrübeli hekimler tarafından yapıldığı takdirde başarılı sonuçlar elde edilebilir.

8-Yanlış: Genç kızlara uygulanmaz

8-Yanlış: Genç kızlara uygulanmaz

Doğru: Özellikle iç dudak ameliyatlarını daha çok genç kızlara daha çok yapmaktayız. İç dudak ameliyatlarında kızlık zarına zarar gelmez. Özellikle hiç doğum yapmamış kadınlarda vajen daraltma işlemlerinde lazer uygulamalarını tercih etmekteyiz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cinsel ilişkide çekingen davranmanın 8 nedeni