Genital tüyler alınırken dikkat edilmesi gerekenler

Genital bölge epilasyonu kulağa korkutucu gelse de çoğu kadın için sıradan bir aktivite. En hassas bölgeye epilasyon yapacaksak, dikkat etmemiz gereken bazı konular var. Özellikle ağda ve jilet tercihimizi tekrardan gözden geçirmemiz gerekiyor. İngiliz güzellik uzmanı, genital epilasyonda dikkat edilmesi gerekenleri anlattı... /ÖZEL

18 Kasım 2021, Perşembe 15:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
AĞDAYI PROFESYONEL KİŞİLERE BIRAKIN

AĞDAYI PROFESYONEL KİŞİLERE BIRAKIN

Güzellik uzmanı Sam Marshall, genital epilasyon rutininizde asla yapmamanı gereken şeyleri anlattı. The Sun'a konuşan Sam, ağdanın profesyonel kişilere bırakılması gerektiğini söylüyor.

Sam, "Çoğu kişi ağdanın nasıl yapılması gerektiğini, nasıl sürülmesi ve çekilmesi gerektiğini bilmiyor. Bu durum da birçok şeyin ters gitmesine neden oluyor. Çünkü insanların özel olarak eğitim aldığı bir şeyi yapmaya çalışıyorlar. Ağdayla cildinizi çok kolay soyabilir ve yakabilirsiniz" dedi.


GENİTAL AĞDA YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

GENİTAL AĞDA YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Ağdasını evde kendi başına yapmak isteyen kişilere Sam'in bazı önerileri var:

Ağda bantlarında morarmalar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle soyulabilir sıcak sir ağda kullanmanızda fayda var.

Genital bölgenize sıcak ve soyulabilir ağda yapmak çok acı verici olmaz. Spatulayla ağda sürmek, tüylerin iyi bir şekilde tutulmasını sağlar. Böylece ciltte travmatik bir etki bırakmaz.

Mikrodalgada ısıtılan ağdalar konusunda ise dikkatli olmalısınız. Sıcaklığını asla kontrol edemezsiniz. Bu nedenle cildinizi yakabilirsiniz.

GENİTAL BÖLGEYE JİLET NASIL UYGULANMALI?

GENİTAL BÖLGEYE JİLET NASIL UYGULANMALI?

Jilet kullanırken kalça bölgenizden uzak durmalısınız. Çünkü o bölgeyi göremiyorsunuz ve bu durum birçok kazaya yol açabilir.

Jilet ayrıca tüylerin daha çok çıkmasına neden olur. Özelikle kuru ciltlerde tüyleri daha da besleyebilir.

Piyasada bikini bölgesi için tüy çıkmasını önleyen salisilik asit içeren çok fazla ürün var. Bunlarla tüylerinizin uzamasını engelleyebilirsiniz.

Bunları yapmayın!

Bunları yapmayın!

Sam, epilasyonla ilgili asla yapılmaması gereken şeylerin başında, göremediğiniz bölgelerdeki tüyleri sadece kısaltmanız gerektiğini söylüyor.

Epilasyon yapacağınız bölgeyi göremiyorsanız, ağda, jilet veya makas kullanmayın. Bunun için tıraş makinesi iyi bir seçenek olacaktır.

Makasla kestiğinizde tüyler çok çabuk bir şekilde geri çıkar. Ağda veya jilet ise yaralanmalara neden olabilir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuru ciltler için evde yapılabilecek maske tarifleri