Gerard Pique La Liga yönetiminin acele ettiğini düşünüyor

La Liga yönetimi 12 Haziran'da ligleri başlatma planını açıklamıştı. Karar henüz netleşmese de Barcelona'nın yıldız savunmacısı Gerard Pique, yönetimin bu planını eleştirdi. Pique, riskin çok yüksek olduğu gerekçesiyle beklenmesi gerektiğini ve çok acele edildiğini söyledi.

11 Mayıs 2020, Pazartesi 12:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

La Liga Başkanı Javier Tebas yaptığı açıklamada diğer ülkeler gibi ligleri başlamayı planladıkları tarihi açıklamıştı. Birçok lig mayıs ortası gibi başlamayı hedeflerken La Liga, başlangıç tarihini 12 Haziran olarak planladı.

Tebas, "Sağlık otoriteleri futbolun geri dönüşünü onaylamak zorunda kalacak, gördüğümüz zararın ardından ekonomik faaliyetlere dönme yükümlülüğümüz var”Kimse kesin tarihi bilmiyor. Olası salgınlara bağlı olacak ve kurallara uyulması gerekiyor. Olabilecek en iyi tarih 12 Haziran" dedi.


Barcelona'nın İspanyol savunmacısı Gerard Pique, bu tarihin de erken olduğunu düşünüyor. Hem salgın hem de sakatlık riskinden şikayet eden Pique, beklenmesi gerektiğini düşünüyor.

Pique'nin konu hakkındaki tam beyanı ise şöyle:

"Uzun süredir sahalardan uzağız. Bu durum sakatlık riskini artıyor. Açıkçası bir süre daha beklemenin kimseye zararı olacağını düşünmüyorum. Çok acele ediliyor. Şu anda lideriz fakat 'ligler bitirilsin ve şampiyon ilan edilelim' diyemem. Bunu istemeyiz çünkü yakışıksız olur."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Maurico Isla Fenerbahçe'ye veda eder gibi konuştu