Gerçek bir güzellik uykusunun 7 şartı

Ağzımızda hep bir güzellik uykusu. Peki yüzümüzü yıkamadan, alçak yastıklarda, polyester yastık kılıflarıyla uyuduğumuz uykular güzelleştirir mi bizi? Sanmıyoruz. Sabah daha güzel şekilde uyanmak için yapabileceğiniz pek çok şey var. Kim kızarık, şiş gözlerle uyanmak ister ki?

24 Nisan 2021, Cumartesi 11:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
 Odanıza mum koyun

Odanıza mum koyun

Tüm duyulara hitap eden bir spa deneyimi için, ortamı kokulu mumlarla aydınlatabilir, enerjik hissetmek istediğiniz durumlarda aromaterapi difüzörünüze neroli ve greyfurt uçucu yağlarından, rahatlamak istediğiniz durumlarda ise paçuli ve papatya uçucu yağlarından kullanarak modunuzu dilediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

 Uyumadan önce kolajenli ürünler kullanın

Uyumadan önce kolajenli ürünler kullanın

Sağlıklı yaş almanın ve kırışıklıklarla savaşmada ki en önemli rolü, iyi bir uykuda kadar vücuttaki kolajen oranı da oyunuyor. Cilde esneklik ve sıkılık veren, tüm bağ dokularımızın elastikiyetinin artmasını ve yenilenmesini sağlayan kolajen, aynı zamanda kas-iskelet sistemini, saç ve tırnakları güçlendiren çok önemli bir yapı taşı. Ancak ne yazık ki 30’lu yaşlardan itibaren kolajen üretimi her yıl %1-2 oranında azalmaya başlıyor. İşte tam bu noktada iyi bir kolajen takviyesiyle bu üretime destek vermek gerekiyor. 

 Sırt üstü yatın

Sırt üstü yatın

Sırt üstü yatmaya özen gösterin, çünkü karnınızın üzerine yattığınızda yastığınızın cildinize uyguladığı basınç uzun süre devam ettiğinde, yıllar içerisinde kırışıklıklarınız daha belirgin bir hal alır.

Cildinizi uyumadan önce muhakkak temizleyin

Cildinizi uyumadan önce muhakkak temizleyin

Cildiniz gece boyunca ölü hücrelerini atarak, yeni hücreler üretir. Ancak cildinize gün boyu oturan kir, makyaj ve sebum bu süreci zorlaştırır. Yaşla beraber nemini kaybeden cildi, kurutmamak ve kırışıklıklardan temizlemek için hassas bir temizleyici ve ılık su kullanın. Makyaj yapmamış dahi olsanız, cildinizi kurutmadan, etkili şekilde temizlediğinizde ertesi gün farkı mutlaka hissedeceksiniz.

  İpek veya saten yastık kılıfı kullanın

İpek veya saten yastık kılıfı kullanın

Eğer yan yatmaya alışmışsanız, en azından her gece bir diğer tarafınıza yatarak iki yanı eşitlemeye çalışın. Uyku süresince cildinize temas edecek olan yastık kılıfınızı düzenli olarak değiştirmek ve ipek / saten bir kılıf tercih etmek büyük bir fark yaratacaktır. Yumuşak yastık kılıfları cilde daha az baskı uygulayarak çizgilerin belirginleşmesini önler ve cilt yaşlanmasının temel nedenlerinden biri olan enflamasyonu minimize eder. 

 Üst üste iki yastık kullanın

Üst üste iki yastık kullanın

Ayrıca üst üste iki yastık kullanmak yüzünüzü daha yüksekte tutacağı için, suyun cildinize toplanarak ödem yapmasını engelleyecektir.

Başucunuza bir bardak su koyun

Başucunuza bir bardak su koyun

Kış aylarında soğuk ve kuru hava, yaz aylarında ise klimalar ciltteki nemi çekerek kurumasına yol açabilir. Uyuduğunuz odada bulunduracağınız hava nemlendirici bir makine, cildinizin daha nemli ve diri kalmasına yardımcı olacaktır. Buna ek olarak baş ucunuzda bulunduracağınız bir bardak suyu, gece uyandıkça yudumlamak, cildinizin kaybettiği nemi yerine koymasına yardımcı olacaktır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Erkekler hangi saç rengini çekici buluyor?