Gerçek bir kaptan Iker Muniain: Nasıl kaybedileceğini ondan öğrenebiliriz

Geçtiğimiz günlerde Real Sociedad ile Athletic Bilbao, İspanya Kral Kupası finalinde karşılaşmıştı. Sociedad rakibini yenerek kupayı müzesine götürdü. Kupa töreninde Sociedad'ı izleyen ve saygıyla alkışlayan tek bir kişi vardı: Bilbao kaptanı Iker Muniain. // Turcel Orman - posta.com.tr

09 Nisan 2021, Cuma 13:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Athletic Bilbao'nun emektar kaptanı Iker Munian, kaybedilen finalin ardından kupaya dokunarak hüznünü göstermişti. İkincilik madalyasını alan Muniain, soyunma odasına giden takım arkadaşlarından farklı olarak sahada kaldı ve kupayı kaldıran rakiplerini alkışladı.

Tek başına kupa merasimini izleyen ve sportmence Sociedad'lı oyuncuları alkışlayan Kaptan Muniain, adeta nasıl kaybedileceğini gösterdi.

Tribunaexpresso adlı İspanyol haber sitesinde bu konuyu köşesine taşıyan Diogo Pombo, şunları söyledi:

Futbol tam da bu! Rekabetin ve rekabetin övgüye değer olduğunun, zıt kutupların birbirinin daha iyi çektiğinin kanıtı olan bir oyun. Sırf bir rengi savunmak için diğerine saldırmak, hakaret etmek ve saygısızlık etmek de dahil olmak üzere her şeyin kazanılacağı bir savaş değil. 
Kimse kaybetmeyi sevmez, bundan hoşlanmaları da asla istenmez. Ancak Muniain'in de gösterdiği gibi, nasıl kaybedileceğini bilmek, diğerine empati göstermek gerekir. Çünkü bir gün bu finalleri kazanmanın hazzını sadece kaybedenler bilir. Aynı zamanda diğer tarafta olmanın ne anlama geldiğini de...

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe'de Dimitris Pelkas bu sezon ikinci kez ilk 11'in dışında kaldı