Gerçek dünyanın Ralph'i: Yaralı tavşanı hayata döndürdüler

Aydın'ın Efeler ilçesinde iki arkadaş, laboratuvar ortamında kullanıldığı iddia edilen, kulakları kesilmiş ve 2 ayağında hasar oluşmuş tavşanı sahiplenerek yaşama bağladı. Kurtarılan tavşan, son günlerde sosyal medyada büyük yankı uyandıran deney tavşanı Ralph'in hikayesini anlatan kısa filmi hatırlatıyor.

20 Nisan 2021, Salı 16:51 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
4 YIL ÖNCE SAHİPLENDİLER

4 YIL ÖNCE SAHİPLENDİLER

Cumhuriyet Mahallesi'nde bir seramik atölyesinde çalışan Sema Ayhan Gökçen ve Pelin Zorlukol, bir arkadaşları aracılığıyla tavşanı 4 yıl önce sahiplendi.

Kulakları kesilmiş, 2 ayağında ve vücudunun birçok bölgesinde hasar oluşmuş hayvanı tedavi ettiren Gökçen ve Zorlukol, tavşana Zulu adını verdi.

BAŞLANGIÇTA YANINA YAKLAŞAMADILAR

BAŞLANGIÇTA YANINA YAKLAŞAMADILAR

Tavşanın, atölyenin bahçesinde kedi, köpek, tavuk ve horozun bulunduğu alanda oynaması renkli görüntüler oluşturuyor. Gazetecilere açıklama yapan Zorlukol, hayvanı aldıklarında çok ürkek olduğunu ve yanına yaklaştırmadığını söyledi.

"İNSANLARDAN VE TÜM CANLILARDAN ÇOK KORKUYORDU"

"İNSANLARDAN VE TÜM CANLILARDAN ÇOK KORKUYORDU"

Zorlukol, "İnsanlardan ve tüm canlılardan çok korkuyordu. Yaralarını tedavisini yapmak bile çok zorluydu. Gergin bir yapısı vardı. Rehabilite sürecinde bize alıştı. Artık bahçede ön ayakları zorlasa da yürüyebiliyor. Şu anda hayatından memnun durumda. Şu anda tek yapamadığı hareket toprağı kazma hareketi." dedi.


"O KURTULDU AMA ONUN GİBİ BİNLERCESİ VAR"

"O KURTULDU AMA ONUN GİBİ BİNLERCESİ VAR"

Gökçen ise laboratuvar ortamında kullanılan birçok hayvanda böyle üzüntü verici sonuçlar ortaya çıktığını belirterek, "Zulu kurtuldu ama onun gibi binlerce hayvan var. Deney yerine farklı metotlar var ve bunların başarıldığını biliyorum. Etik seçimler yapabiliriz." diye konuştu. (AA)


TAVŞAN RALPH'İN HİKAYESİ

TAVŞAN RALPH'İN HİKAYESİ

Öte yandan, son günlerde sosyal medyada büyük yankı uyandıran Tavşan Ralph'in animasyonu, deneylerde kullanılan canlıların yaşadıklarını gözler önüne seriyordu. #SaveRalph etiketiyle kampanya başlatan sosyal medya kullanıcıları, kozmetik sektöründe canlı hayvanların denek olarak kullanılmasının yasaklanması istiyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ölmek üzereyken kurtarılan güvercin Zibidi kanat çırpmaya başladı