Geri dönen moda trendleri 2017

Moda dünyası her gün gün yeni bir trendle karşımıza çıksa da moda tarihine bir dönem damgasını vuran akımlar geri geldi! İşte karşınızda sessiz sakin bir şekilde sezon trendleri arasına giren eski moda akımları…  

01 Aralık 2017, Cuma 13:03
A A
Burberry Check

Burberry Check

Podyumdan sonra Rita Ora'da gördüğümüz Burberry ekosesi; bir dönem hemen hemen herkesin üzerindeydi. Şimdi ise bu Burberry kareleri geri dönüyor.

Gözlerimizi geometrik bir düzlemde sağa sola savuran bu stili şapkalardan montlara, atkılardan çantalara kadar her yerde ve belki de eskisinden daha yoğun bir şekilde görebileceğiz.

Rihanna çoktan abartılı küpeler ve golf çoraplarıyla bir deneme yaptı bile. Bir dönem için unutmuştuk ama galiba simetrik günler bizi bekliyor.

Barok motifler

Barok motifler

Hani aynı motifin tüm elbisede tekrar edip durduğu ve uzun uzun bakıldığında baş ağrısı yapan abartı karmaşa vardı ya, o geri geliyor. Bu yıl koleksiyonunda Gianni Versace anısına baştan aşağı aynı motiflerin dolaştığı modellere de yer veren Versace sayesinde hayatımıza tekrar şamdanlar, kenarları varak ile bezenmiş tablolar ve mermerden yapılmış süs havuzları girebilir.  

Tabii Kaia Gerber'ın Moschino defilesinde giydiği bu bumber ceketi de es geçmemek lazım. Moschino da iri barok motifleriyle sezona merhaba dedi! 

Parlak dev küpeler

Parlak dev küpeler

90'ların sonu 2000'lerin başını hatırlarsanız ışıl ışıl parlayan dev küpelerimiz ile çoğumuz girdiğimiz mekânların en göz alıcısı olmuştuk. Sonraları sakince bu JLo tutkumuzu bir kenara bırakmıştık.

Ama artık takı kutularının en arkalarında beklemekten sıkılan küpelerimize gün doğdu. Işıklar yansın, perde açılsın. İşte karşınızda iri taşlarıyla göz alan küpeler...   

Halhallar

Halhallar

Uzun bir süredir unutulmuş bir aksesuar olan halhallar ayak bileklerindeki eski yerlerine dönüyorlar. Yeni koleksiyonlardaki göz alıcı, parlak halhallar Victoria Beckham'da görünmeye başlandı bile. İşte 90'ların bir zaferi daha.    

SÜSLÜ STİLETTO

SÜSLÜ STİLETTO

Parlaklıktan söz etmişken, Gucci ve Yves Saint Laurent sayesinde elması andıran süslemeleri ve yüksek topukları ile stilettolar da geri geliyor.

Süs bir dönem yerini sadeliğe bırakmıştı. Sanırız tasarımcılar sadeliğin bu hükümranlığını bitirmek konusunda anlaştılar. Sizi baştan aşağı süzecek gözlere alışmanızın zamanı geldi.  

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.