Geyiğin midesinden kilolarca çöp çıktı

Tayland’a ulusal parkta ölen bir geyiğin midesinden çıkanlar şaşırttı. Geyiğin midesinden erkek iç çamaşırı, plastik torbalar, hazır kahve poşetleri ve naylon sicim dahil toplam yedi kilo çöp çıktı.

27 Kasım 2019, Çarşamba 13:14 Son Güncelleme:
A A
Geyiğin midesinden kilolarca çöp çıktı

Khun Sathan Park görevlileri, hayvanın uzun bir süredir çöp yemiş olması gerektiğini söylüyor. Tayland'da kurtarılma fotoğrafları sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından paylaşılan bir yavru deniz ineği ağustos ayında yediği plastikten ölmüş, geçen yıl da ölen bir balinanın midesinde çok miktarda plastik bulunmuştu.

Plastik atıklar zarar veriyor 

Park Müdürü Kriangsak Thanompun'ın açıklamasına göre bir park görevlisi 10 yaşındaki erkek geyiği 25 Kasım'da buldu. Hayvanın midesinde plastik eldiven, hazır erişte ve küçük bir havlu da çıktı. Kriangsak, "Uzmanlar, plastik atıkların hayvanın sindirim borusunu tıkadığını düşünüyor" dedi.

Çevre örgütleri, Tayland'da bir yılda 75 milyar adet plastik poşetin atıldığını söylüyor. Tayland Çevre Bakanı, Ocak 2020'den itibaren büyük mağazaların plastik poşet kullanımına son vereceğini açıklamıştı.

BBC Türkçe


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kayıplara karışan kadın yakın arkadaşının evinde ölü bulundu