Gezi Partisi kuruldu

Gezi Partisi kuruldu. Genel Başkanlığını Reşit Cem Köksal'ın yaptığı partinin kısaltması "GZP" olarak belirlendi

23 Ekim 2013, Çarşamba 18:34
A A

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Genel Başkanlığını Reşit Cem Köksal'ın yaptığı Gezi Partisinin, kuruluş dilekçesi 1 Ekim'de İçişleri Bakanlığına verildi, yapılan incelemelerin ardından 9 Ekim'de parti tescili yapıldı.

Genel Merkezi Ankara olan partinin kısaltılması ise GZP olarak belirlendi. Partinin logosu, kök salmış ağaç modelinde bir insan figüründen oluşuyor.

Öte yandan 1 Ekim'de Genel Başkanlığını Yavuz Karahan'ın yaptığı Önce İnsan Partisi de kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verdi.

Kısaltması ÖP olarak belirlenen partinin logosunda ise biri kadın biri erkek olmak üzere yanyana iki insan silueti yer alıyor.

GZP ve ÖP'nin kuruluşuyla Türkiye'deki siyasi parti sayısı 77 oldu.

CEM KÖKSAL KİMDİR?

Gitarist, müzisyen ve besteci kimliğiyle bilinen Köksal, Neo-Klasik Metal türünde müzik yapıyor. Müziğe ilk başladığı dönemde popüler rock grupları içinde de yer alan Köksal, gitar anatomisiyle yakından ilgilenerek Shark adını verdiği gitarı geliştirdi. Köksal, Türkiye’de konser veren efsane isim Joe Lynn Turner ile aynı sahneyi paylaşmıştı. Köksal, Joe Lynn Turner ile sergilediği performansı ise “Live” albümde toplayarak 27 Şubat 2007’de piyasaya sürmüştü. İkinci albümü “Siyah Beyaz Masallar”ı çıkartan Köksal, Vigilante adında yeni bir albüm çıkarma çalışmalarını ise sürdürüyor.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.