Gigaset (eski Siemens) akıllı telefon pazarına giriyor!

Akıllı telefon devrinden önce cep telefonu pazarında önemli bir paya sahip olan Siemens, sektörden çekilmiş ve daha sonra uzun bir süre sessiz kalmıştı

31 Ağustos 2015, Pazartesi 12:13
A A
Gigaset (eski Siemens) akıllı telefon pazarına giriyor!

Siemens, cep telefonu pazarında umduğunu bulamayınca piyasadan çekilmişti. Arından “Ev ve ofis iletişimi” departmanını Gigaset’e satmıştı. AnTuTu’da ortaya çıkan bilgilere göre Gigaset yani eski Siemens departmanı tarafından yeni bir akıllı telefon geliyor. Ancak yukarıdaki fotoğrafta da görebileceğiniz gibi telefonun markası Gigaset olacak.

AnTuTu tarafından yayınlanan bilgilere göre yeni Gigaset akıllı telefonun model ismi GS55-6 olacak. Modelde Snapdragon 810 işlemci, Adreno 430 grafik işlem birimi, 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı, 1080 x 1920 ekran çözünürlüğü, 16 MP arka, 8 MP ön kamera gibi teknik özellikler yer alacak. Gigaset GS55-6 modelinde Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi yüklü gelecek. Söz konusu modelin ekran boyutu henüz belli değil ancak fotoğraflara bakarak 4.7-5.2 inç arasında olacağını söylemek mümkün. Eğer AnTuTu’nun iddiası doğruysa, yeni model IFA 2015’te sergilenecek.

 

 

Android’li BlackBerry Venice’den yeni fotoğraflar!

Sıradaki haber yükleniyor...