Giresunlu Ülker öğretmen, Mardin'deki sokak hayvanlarına sahip çıktı

Mardin'de Derik İlçe Halk Eğitim Merkezi’nde giyim üretim teknolojisi öğretmeni olarak görev yapan Ülker Korkmaz (33), ilçedeki sokak hayvanlarına sahip çıktı. Sokaktaki hayvanları besleyen ve bakımlarını yapan Ülker Korkmaz, evinde de 20 tane kedi besliyor

07 Nisan 2018, Cumartesi 13:58
A A
Giresunlu Ülker öğretmen, Mardin'deki sokak hayvanlarına sahip çıktı
Mesai saatlerinin dışındaki zamanlarını sokak hayvanlarına ayıran Ülker Korkmaz, ilçede gördüğü tüm sokak hayvanlarını besleyerek, bakımlarını yapıyor. Yoğun bir iş hayatına rağmen mesaisinden arta kalan zamanını sokak hayvanlarına ayıran Ülker Korkmaz, tüm vatandaşların da takdirini topladı.

Evinde 20 kedi besleyen Ülker Korkmaz, mesai aralarında önce evine uğrayıp kedilerinin mamasını veriyor. Daha sonra ilçe merkezinden 3 kilometre uzaklıkta bulunan bir köprünün altına giden Ülker Korkmaz, burayı kendilerine barınak yapan 11 köpek yavurusunu besliyor.

'TELEF OLMALARINI İSTEMİYORUZ'

Çocukluğundan beri hayvanları sevdiğini belirten Giresunlu Ülker Korkmaz, "Evimde 20 kedi besliyorum. Burada kirada oturuyorum. Bazı ev sahiplerinin tepkilerine de maruz kaldım. Buna rağmen hayvanlardan vazgeçmedim. Köprü altında 11 yavru köpek bulunuyor ve bunların anneleri yok. Köpekleri birileri buraya getirmiş. Hasta olan birini tedavi için Mardin Rehabilitasyon Merkezi’ne gönderdim. Öğle arası gelip köpeklerin bakımını yapıyorum ve mamalarını veriyorum. Bu hayvanların telef olmasını istemiyoruz. Küçüklüğümden beri hayvan besliyorum. Şu anda sokak hayvanlarına yardımcı oluyorum. Devletten mama konusunda destek ve yardım bekliyoruz. Köpeklerin barınağa götürülmesini istemiyoruz çünkü orada tutsak kalıyorlar. Vatandaşlarımız köpekleri sahiplenirse çok daha iyi olur" dedi.

Emrullah KARAKAŞ/DERİK (Mardin), (DHA)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...