“Girişimcileri desteklemek milli sorumluluğumuz”

“Girişimcileri desteklemek milli sorumluluğumuz”

“Girişimcileri desteklemek milli sorumluluğumuz”

26 Mayıs 2021, Çarşamba 21:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İSTANBUL, (DHA) - Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Başakşehir Living Lab Girişimci Günü’nde, 127 proje arasından finale kalan 20 projenin sunumu yapıldı. Günün kazananı, Micro-No adlı proje oldu. Çevrimiçi gerçekleştirilen programda konuşan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, girişimcileri ve yenilikçi fikirleri desteklemeyi milli bir görev ve sorumluluk olarak gördüklerini söyledi.

7 YILDA 600’DEN FAZLA PROJE KATILDI

28 farklı ilden girişimcinin 127 projeyle başvuruda bulunduğu Girişimci Günü’nün finalinde 20 proje yarıştı. Genç girişimciler, projelerinin sunumlarını çevrimiçi ortamda gerçekleştirdi. Programa katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “12. Girişimci Günü’ne 127 projenin başvuruda bulunması bizleri ayrıca mutlu etti. 2015 yılından bugüne kadar etkinliğimize başvurusu yapılan proje sayısı ise 600’ü geçti. Bu vesileyle tüm girişimcilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

“MİLLİ GÖREV VE SORUMLULUK BİLİNCİYLE ÇALIŞIYORUZ”

Gençlerin imkân verildiğinde her alanda başarılı olduğuna dikkat çeken Başkan Kartoğlu, “Gençlerimize yeni ufuklar açmak için, yenilikçi fikirlerin katma değeri yüksek ticari ürünlere dönüşmesi için Başakşehir Belediyesi olarak tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bunu da sadece hizmet olarak değil; milli bir görev, milli bir sorumluluk bilinciyle yapıyoruz” diye konuştu.

BAŞAKŞEHİR’DEN DÜNYAYA ÇEVRİM İÇİ EĞİTİM

Başakşehir’in teknoloji ve inovasyonun başkenti olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü belirten Başkan Kartoğlu, “Bu hedefimize ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hatta en kötü şartları dahi lehimize çeviriyoruz. Kovid-19 salgını başladığında Başakşehir Living Lab’deki tüm eğitimlerimize, atölye çalışmalarımıza ara vermek zorunda kaldık. Ama biz ne yaptık? Tabi ki durmadık ve bu süreci bir fırsata çevirdik. Bugün sadece Başakşehir’deki komşularımıza değil; İstanbul’un 39 ilçesinde, Türkiye’nin 81 ilinde ve 19 ülkede on binlerce kişiye çevrim içi eğitim veriyoruz. Yakın zamanda çalışmalarımızın ayrıntılarını kamuoyuyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ MİCRO-NO’NUN

Yılda iki kez düzenlenen etkinlikte Aslıhan Çoban’ın Micro-No isimli projesi birinci oldu. Yarışmada Ersoy Soyer’in Queeme isimli projesi ikinci olurken, Cem Kayra Uzun projesi OtoSanayi.Net üçüncülüğe hak kazandı. Özel ödüle ise 3 boyutlu yazıcı ile hastaya özel atel üretimi yapan projesi ile Emre Göçmen layık görüldü. Dereceye giren girişimcilere, para ödüllerinin yanı sıra Başakşehir Living Lab’de kuluçka merkezi, yatırımcılarla buluşma, ürün sergileme ve kullanıcı deneyimi, elektronik ve 3B teknolojileri laboratuvarları ve tasarım desteği imkânları sağlandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başakşehir’deki ihtiyaç sahiplerine 150 bin ‘Destek Kart’