Gittiği güzellik merkezinde hayatının şokunu yaşadı

Gittiği güzellik merkezinde hayatının şokunu yaşadı

İzmit'te cilt lekeleri için güzellik merkezine giden Aysun Berber, hayatının şokunu yaşadı. Yüzünde oluşan yanıklar için 1 yıl boyunca tedavi olacak Berber, öte yandan izlerin geçme ihtimalinin ise yüzde 50 oranında olduğunu ifade etti.

26 Mart 2021, Cuma 16:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir medikal firmasında çalışan ve sol gözünün altında oluşan lekeyi tedavi ettirmek için bir güzellik merkezine giden Aysun Berber'e burada asit bazlı leke tedavisi uygulandı. Ancak tedavi sonrası Aysun Berber’in yüzünde kızarıklık oluştu. Hastaneye giden Berber’in yapılan muayenesinde yüzünde ikinci derece yanık oluştuğu tespit edildi. Karakola giden Aysun Berber, güzellik firması sahibi hakkında şikayetçi oldu. Taksirli yaralama suçundan tutanak tutuldu.


Yüzündeki lekeyi tedavi ettirmek için güzellik merkezine gittiğini söyleyen Aysun Berber, "Sol gözümün altında kahverengi bir leke vardı. Tedavi için gittiğim bir güzellik merkezinde yüzüme aşırı derecede maske uyguladıkları için yüzümde ikinci derece yanıklar oluştu. Plastik cerrahi ve doktorlardan raporlar alıp karakola başvurdum. Taksirli yaralamadan tutanak tutuldu. Bundan sonra iş savcılıkta. Uygulama yapıldıktan sonra ertesi gün yüzümde yanmayla uyandım. Öğlene kadar kliniğe ulaşamadım. Aramalarımda da yetkili kişinin henüz gelmediği söylendi. Daha sonrasında da çözüm odaklı konuşulmadı. Şikayet edeceğimi söyledikten sonra özür dilendi" dedi.

İZLER GEÇMEYEBİLİR

Yüzündeki lekelerin artık kalıcı olacağını ifade eden Aysun Berber, "Bunun sonrası yargıda ve yüzümde inanılmaz bir hassasiyet mevcut. İkinci derece yanıklarım mevcut ve raporla sabit bunlar. 1 yıllık tedavi süreci beni bekliyor. Onun sonrasında da yüzde 50 geçme ihtimali var. Lekelerim kalıcı olacak. Hiçbir kadın benim yaptığım hatayı yapmasın ve hekimler ve daha özellikli klinikler varken bu tarz kliniklere gidip amatör kişiler tarafından bu işlemler yapılmasın ve kadınlara tavsiyem budur" dedi.

Güzellik merkezinin sahibi G.Ö. ise, "Suçlamayı kabul etmiyoruz. Bizden daha sonra başka bir kliniğe gitmiş. Orada dolgu uygulaması yaptırmış. En son yüzüne dokunan başka bir klinik. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyoruz. Biz de kendisi hakkında dava açacağız" dedi.

DHA Kocaeli / İzmit - Ergün AYAZ-Alişan KOYUNCU

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 15 yıldır birlikte yaşadığını kadını miras için öldürmüş